Előbb műtsek, majd adnak diplomát, hogyan kell műteni
További Futball cikkek
- Műteni kellett a kapust, aki törött bokával védte ki a Manchester City szemét
- Szoboszlai Dominik kimagasló értékkel került be a Premier League álomcsapatába
- Visszavonul a Nemzetek Ligája-osztályozóra készülő válogatott kapitánya
- Késes támadásnak volt szemtanúja a korábbi válogatott futballista
- Hamarosan befut a magyar mozikba a DAC-ról szóló sportdokumentumfilm
Wágner Ádám és ikertestvére, Wágner Gábor úgy került be a hírekbe pár éve, mint az a két edző, akik ha nincsenek, és a kellő pillanatban nem beszélik rá Nagy Ádámot a futballra, annak folytatására, akkor elveszíti őt a sportág. Az eltanácsolt Nagyban azt látták, mit lehet kihozni belőle, és nem tévedtek.
Nagy jelenleg a válogatott egyik legértékesebb játékosa, a Bologna futballistája, az Eb utáni tavalyi szezonban folyamatosan játszott az olasz ligában a sérüléséig.
Wágnerék szerettek volna beiratkozni a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) edzőképző tanfolyamának pro szakaszára. Ez a licenc ahhoz szükséges – egymillió forint körülbelül a tandíj, nem ingyenes az egyéves tanfolyam –, hogy az élvonalban dolgozhasson valaki. Vagy a legmagasabb szinten Európában. Dárdai Pál is Magyarországon szerezte meg 2015-ben a szükséges papírokat.
Wágneréket nem találta alkalmasnak a háromtagú felvételi bizottság arra, hogy ennek a limitált létszámú kurzusnak a hallgatói legyenek.
- Őket vették fel: Balogh Pál, Boér Gábor, Jakab Péter, Klausz László, Kriston István, Kulcsár Árpád, Kuttor Attila, Lisztes Krisztián, Lőw Zsolt, Markó Edina, Márton Gábor, Németh Antal, Németh Szabolcs, Sárközi István, Schindler Szabolcs, Schumi Dorottya, Simon Miklós, Szabics Imre, Szanyó Károly, Szélesi Zoltán, Toldi Gábor, Varga Attila, Visinka Ede, Vitelki Zoltán
Amint látható, a Sturm Graznál pályaedző Szabics Imre, valamint a német második Lipcsénél másodedző Lőw Zsolt is most szerezheti meg a legrangosabb képesítést. Hogy Magyarországon járnak iskolába, annak egyik oka: Ausztriában vagy Németországban sem adhatnak ki akármennyi licencet, pontosan szabályozzák, hogy egyszerre mennyien végezhetik el a kurzust.
Wágnerék nem hagyták annyiban az elutasításukat, elkérték az eredményeiket, miben voltak gyengébbek a többieknél. A háromfős felvételi testület: Jörg Daniel (az edzőképzés vezetője), Sisa Tibor, aki Daniel helyettese, valamint Pári Sándor. (Róla egyszer már írtunk, az egyik hallgatónak nem tetszettek az előadásai.)
A két érintett azt posztolta a Facebookon, hogyan teljesítettek, és a háromtagú bizottság annyira különbözően ítélte meg a tudásukat, hogy volt, akitől kétszer annyi pontot kaptak, mint a másiktól a szakmai beszélgetésen. Azt ellenben nem adta az MLSZ a tudtukra, hogy a pontszámok, melyik edzőt takarják a háromból. Wágnerék Párival korábban már összetűztek, könnyen lehet, hogy ő húzta le őket.
A sztori jogi úton folytatódik, Wágner Gábor sommázata viszont eléggé elgondolkodtató.
„A magyar edzőképzés elve továbbra is az, hogy előbb műtsek sok-sok vakbelet, hogy utána diplomát kaphassak arról, miként kellett volna profin vakbelet műteni. Nos, ennek eredménye a sok halott, és ez az MLSZ-edzőképzés lelkén szárad.”