Luca, Ottilia
1 °C
5 °C

Huszonöt futballmeccs Brazíliáért

2013.09.05. 09:19

A román-magyaron kívül további 25 mérkőzést rendeznek pénteken és szombaton a 2014-es, brazíliai labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában. A magyarok csoportjában hibátlan teljesítménnyel éllovas hollandokon kívül még két válogatott, az olasz és a német ér a biztos részvételt jelentő csoportgyőzelem küszöbére, amennyiben győz.

Az olasz és a német válogatott egyformán közvetlen üldözőjét fogadja: előbbi a mögötte négypontos hátránnyal második Bulgáriát látja vendégül, utóbbi pedig az öt ponttal kevesebbet gyűjtött Ausztriát.

A játéknapon még két kiemelkedő mérkőzésre kerül sor: a csalódást keltően szereplő Szerbia nagy riválisát, a csoportjában jelenleg második Horvátországot fogadja, míg a németek csoportjában Ausztriával azonos pontszámmal álló, így a pótselejtezős második helyért vele együtt küzdő Írország és Svédország csap össze Dublinban.

Európai vb-selejtezők

A csoport:

Macedónia-Wales, Szkopje 20.00

Szerbia-Horvátország, Belgrád 20.45

Skócia-Belgium, Glasgow 21.00

A csoport állása: 1. Belgium 19 pont/7 mérkőzés, 2. Horvátország 16/7, 3. Szerbia 7/7, 4. Wales 6/6, 5. Skócia 5/7, 6. Macedónia 4/6

B csoport:

Csehország-Örményország, Prága 18.00

Málta-Dánia, Ta'Qali 20.00

Olaszország-Bulgária, Palermo 20.45

A csoport állása: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Bulgária 10/6, 3. Csehország 9/6, 4. Örményország 6/6 (6-8), 5. Dánia 6/6 (6-9), 6. Málta 3/6 (2-14)

  C csoport:

Kazahsztán - Feröer-szigetek, Asztana 17.00

Németország-Ausztria, München 20.30

Írország-Svédország, Dublin 20.45

  A csoport állása: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Ausztria 11/6 (15-5), 3. Svédország 11/6 (11-7), 4. Írország 11/6 (12-10), 5. Kazahsztán 1/6, 6. Feröer-szigetek 0/6

  D csoport:

Románia-Magyarország, Bukarest 20.00 (FOTÓ)

Észtország-Hollandia, Tallinn 20.30

Törökország-Andorra, Kayseri 21.00

  A csoport állása:

1. Hollandia  6  6  -  -  20- 2  18 pont

2. Magyarország  6  3  2  1  13- 8  11

3. Románia  6  3  1  2  10-10  10

4. Törökország  6  2  1  3  7- 7  7

5. Észtország  6  2  -  4  3- 9  6

6. Andorra  6  -  -  6  0-17  0

  E csoport:

Norvégia-Ciprus, Oslo 19.00

Svájc-Izland, Bern 20.30

Szlovénia-Albánia, Ljubljana 20.30

  A csoport állása: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Albánia 10/6, 3. Izland 9/6, 4. Norvégia 8/6, 5. Szlovénia 6/6, 6. Ciprus 4/6

  F csoport:

Oroszország-Luxemburg, Kazany 17.00

Észak-Írország - Portugália, Belfast 20.45

  szombat:

Izrael-Azerbajdzsán, Ramat Gan 20.45

  A csoport állása: 1. Portugália 14 pont/7 mérkőzés, 2. Oroszország 12/6, 3. Izrael 11/6, 4. Észak-Írország 6/6, 5. Azerbajdzsán 4/7, 6. Luxemburg 3/6

  G csoport:

Bosznia-Hercegovina - Szlovákia, Zenica 15.00

Lettország-Litvánia, Riga 20.10

Liechtenstein-Görögország, Vaduz 20.45

  A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 16 pont/6 mérkőzés, 2. Görögország 13/6, 3. Szlovákia 9/6, 4. Litvánia 5/6, 5. Lettország 4/6, 6. Liechtenstein 2/6

  H csoport:

Ukrajna-San Marino, Lviv 20.00

Lengyelország-Montenegró, Varsó 20.45

Anglia-Moldova, London 21.00

  A csoport állása: 1. Montenegró 14 pont/7 mérkőzés, 2. Anglia 12/6, 3. Ukrajna 11/6, 4. Lengyelország 9/6, 5. Moldova 5/7, 6. San Marino 0/6

  I csoport:

Grúzia-Franciaország, Tbiliszi 20.15

Finnország-Spanyolország, Helsinki 20.30

  A csoport állása: 1. Spanyolország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Finnország 6/5, 4. Grúzia 4/5 (3-7), 5. Fehéroroszország 4/6 (4-10)

  Dél-amerikai vb-selejtező:

  péntek:

Kolumbia-Ecuador, Barranquilla 22.30

  szombat:

Paraguay-Bolívia, Asunción 0.30

Chile-Venezuela, Santiago de Chile 2.30

Peru-Uruguay, Lima 4.30

  Az állás: 1. Argentína 26 pont/13 mérkőzés, 2. Kolumbia 23/12, 3. Ecuador 21/12 (17-12), 4. Chile 21/13 (21-21), 5. Uruguay 16/12 (18-21), 6. Venezuela 16/13 (10-14), 7. Peru 14/12, 8. Bolívia 10/13, 9. Paraguay 8/12

  A dél-amerikai selejtezősorozat első négy helyezettje kijut a vb-re, míg az ötödik pótselejtezőt játszik az ázsiai selejtezősorozat ötödik helyezettjével.