Döntetlen az Interliga döntő első meccse

MTV
2001.02.01. 10:28
Az Alba Volán jégkorongcsapata 4-4-es döntetlent játszott az Interliga döntőjének első összecsapásán a szlovén Ljubjana ellen. Gyors szlovén góllal kezdődött a mérkőzés, a vendégek Sivic révén már az első percben vezetést szereztek. A mieink azonban nem roppantak össze, s két percen belül fordítottak. A 14. percben Palkovics, a 16-ban pedig Ocskay köszönt be. A harmad végén Kontrec találatával egyenlített a Ljubjana. A második harmad csak egy gólt hozott, ám szerencsére azt Ocskay szerezte, így újból a fehérváriaknál volt az előny. Az utolsó felvonásban Ocskay harmadszorra is megrezegtette a hálót, ezzel már két gól volt a magyar előny. A szlovének azonban T. Vank és Zajc lövéseivel egy perc alatt egyenlítettek. A visszavágóra szerdán kerül sor.
Alba Volán-Olimpija Ljubljana 4-4 (2-2, 1-0, 1-2). Gólütők: Palkovics (14.), Ocskay (16., 26., 44.), illetve Sivic (1.), Kontrec (19), T. Vank (50.), Zajc (51.).