A Dunaferr kapta a félbeszakadt Interliga-meccs pontjait

2001.12.17. 14:51
A jégkorong Interliga technikai igazgatójának döntése értelmében a Dunaferr nyerte - 5-0-ra - a szlovák HK Spartak Dubnica elleni, december 2-án félbeszakadt mérkőzést.

A dunaújvárosi találkozó furcsa véget ért, a vendég együttes ugyanis - a hazaiak 2-1-es vezetésénél - az első harmad 17. percében levonult a jégről, s már nem is tért vissza.

A Dunaferr 16:27 percnél szerezte a második gólját, az egyik szlovák korongozó azonban szabálytalanságot reklamált. Oltyán József játékvezető kétperces büntetést adott neki, majd - mivel folytatta a tiltakozást -, további tíz percre kiállította. A Dubnica ezt követően nem volt hajlandó játszani, így a bíró - a kötelező kétperces várakozás után - lefújta a találkozót.

A szlovák klub elnöke az esettel kapcsolatban azt mondta: csapata semmilyen szabályt nem sértett meg, s minden gond nélkül zajlott volna le, ha valaki angolul tájékoztatja őket a történésekről.

A döntés ellen a Spartak Dubnica az Interliga végrehajtó bizottságához fellebbezhet.