Szlovákia nyerte a jégkorong-világbajnokságot

2002.05.11. 22:20
Nagy csatában - története során először - a szlovák válogatott nyerte meg a jégkorong-világbajnokságot, miután a göteborgi döntőben 4-3-ra győzött az orosz csapat ellen.

A találkozó elején kétgólos előnyre (2-0) tettek szert a szlovákok, amit a második harmad végéig meg is őriztek (3-1). A befejezés előtt öt és fél perccel azonban az oroszok egyenlítettek, de nem örülhettek sokáig, mert Bondra ismét eredményes volt és megszerezte a győzelmet jelentő gólt.

Az összecsapást 11 600 néző tekintette meg a helyszínen, közülük kétezren Szlovákiából érkeztek.

A bronzérmet a házigazda svédek szerezték meg, mivel pénteken 5-3-ra győztek a finnek ellen.

Eredmény, döntő:
Szlovákia-Oroszország 4-3 (2-0, 1-1, 1-2 )
gólszerzők: Visnovsky (1.), Bondra (13. 59.), Satan (27.), illetve Szusinszkij (24., 55.), Antipov (43.)