A Veszprém nyerte a kézilabda Magyar Kupát

2002.05.19. 16:56
Duplázott a Veszprém férfi kézilabdacsapata, miután a bajnoki cím megvédése után vasárnap a Magyar Kupa szolnoki döntőjében legyőzte a Szegedet.

Az első negyedórában felváltva vezettek a csapatok, később inkább a bajnok irányított. A 24. percben, 9-8 után védekezést váltott a Veszprém, és ezzel a Szeged nem tudott mit kezdeni: játékosai sorra rontották el a támadásokat, még büntetőt is hibáztak, ugyanakkor Dzomba góljai révén egyre nőtt a különbség.

A második félidő elején tartotta előnyét a Veszprém, de a 41. percre, Bécsi vezérletével felzárkóztak a Tisza-partiak. Egészen a hajráig minimális különbséggel vezetett a BL-finalista, de ekkor rutinosabb légiósainak köszönhetően újra megugrott (54. p.: 23-19), és innen már nem lehetett fordítani.

A Veszprém fennállása során 13-szor nyerte meg a Magyar Kupát.

Férfi Magyar Kupa-döntő:
Veszprém-Szeged 25-22 (14-8)
góldobók: Dzomba 8, Perez 6, Diaz 4, Éles 3, Pásztor 2, Iváncsik, Zsigmond 1-1, illetve Bécsi 8, Eklemovic, Bajusz 5-5, Mezei 3, Matic 1