Litván győzelem a budapesti öttusa Vk-n

2002.08.11. 20:57
A litván Andrejus Zadnieprovskis nyerte a budapesti öttusa Világ Kupa-döntőt, így ő szerezte meg az első kvótát a sportág athéni ötkarikás versenyére. Balogh Gábor a 9., Horváth Viktor a 12., Sárfalvi Péter a 20. helyen végzett. Az egyéniben kétszeres világbajnok, olimpiai ezüstérmes Balogh jól kezdte a napot, a lövészet és a vívás után is harmadik volt. Az úszásban viszont kissé elmaradt a várakozástól, így visszacsúszott a hetedik helyre. A lovaglásban kétszer rontott, ezzel összetettben egyet előre lépett. Ezt követően a zuhogó esőben rendezett 3000 m-es futás során nem tudta tartani a pozícióját. Horváth az első két tusában volt a szokásosnál visszafogottabb, így hamar elszálltak a dobogós reményei. A folytatásban némileg felzárkózott, de az elso tíz közé így sem tudott bekerülni. Sárfalvi egyik számban sem került a legjobbak közé.
Zadnieprovskis, aki 2000-ben világ-, tavaly Európa-bajnok volt, megérdemelten végzett az élen, mert kiegyensúlyozott, jó teljesítményt nyújtott. Az ezüstérmet az idei kontinenselső cseh Libor Capalini, a bronzot a mexikói Sergio Salazar szerezte meg.