Súlyos Fradi vereség a kézilabda Bajnokok Ligájában

2003.01.19. 20:55
Nyolcgólos vereséget szenvedett a Ferencváros a dán Viborg HK otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában.

Bátran kezdett a Fradi és az elején vezetést szerzett (1-2), de gyorsan magukhoz tértek a hazaiak, és fordítottak (4-3). A Viborg sokáig őrizte kétgólos előnyét, majd ritmust váltott, és elhúzott (14-9). Az ötgólós különbség a szünetig megmaradt.

A második félidőben főleg védekezésben remekelt a dán együttes. A jól záró falat alig lehetett áttörni vagy átlőni, míg az indítások után nem nagyon lehetett esélye a hárításra Sugárnak, illetve a helyére beállt Miklosovának.

A súlyos vereség azért is érinti a pesti zöldeket érzékenyen, mert minden bizonnyal ez a két csapat végez az első és a második helyen, és akkor az egymás elleni eredmény dönt a végelszámolásnál.

A magyar bajnok tartja rossz formáját: szerdán a NB I rangadóján 32-20-ra kapott ki a Dunaferr vendégeként, most pedig csak az első tíz percben volt méltó ellenfél.

Viborg (dán)-Ferencváros 34-26 (16-11)