Kiesett a férfi világelső az Austral Openen

2003.01.20. 14:01
Mindössze egyetlen adogatását vesztette el a világelső Lleyton Hewitt, mégsem jutott a legjobb nyolc közé: az első helyen kiemelt ausztrál játékos három és fél órás, négy játszmás mérkőzésen kapott ki a rendkívül jól teniszező marokkói Junesz el-Ajnauitól.
Az első három szett rövidítésben dőlt el, mivel mindketten hozták adogatásaikat. A negyedikben azután, a hetedik játéknál a hazaiak kedvence elbizonytalanodott, így a marokkói került előnybe, akinek helyzete ekkor már csak azért is kedvező volt, mert a játszmákat tekintve is vezetett.
Az utolsó játékban ugyanakkor kicsit idegesnek tűnt, így Hewitt - anélkül, hogy bármi különöset csinált volna - majdnem egyenlített. El-Ajnaui azonban végül összeszedte magát, és hozta a továbbjutást érő labdameneteket.
Sikerét elsősorban remek szerváinak köszönheti: 33 ászt ütött szemben riválisa 14-ével, illetve 71 százalékban jöttek be az első adogatásai, míg ellenfelének csak 47-ben.
A végeredmény: el-Ajnaui (marokkói, 18.)-Hewitt (ausztrál, 1.) 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 6:4