Steffi Graf bekerült a Hírességek Csarnokába

2004.01.15. 18:18
A XX. század végének két klasszisa, Steffi Graf és Stefan Edberg is tagja lesz a teniszező Hírességek Csarnokának.
Az ünnepélyes "beiktatási" ceremóniára július 11-én kerül sor az egyesült államokbeli Newportban, ezután 18 országból összesen 186 tagot számlál majd a sportági Hall of Fame.
A jelenleg 34 éves német Graf pályafutása során összesen 107 tornát nyert, köztük 22 Grand Slam-viadalt, négyszer az ausztrál, hatszor a francia, hétszer az angol, ötször pedig az amerikai nyílt bajnokságon bizonyult a legjobbnak. Tizenhat évvel ezelőtt, 1988-ban megcsinálta a Grand Slamet, azaz egy naptári éven belül mind a négy nagy versenyt megnyerte, ráadásul még a szöuli olimpián is győzni tudott. Összesen 331 héten át vezette a nők világranglistáját, 186 hétig megszakítás nélkül. Pályafutása mérlege: 902 győzelem és mindössze 115 vereség. 1999-ben vonult vissza, és egy másik legenda, a még aktív Andre Agassi felesége.
A svédek sztárja, a hétfőn 38. születésnapját ünneplő Edberg 41 - közte 6 GS (két-két ausztrál, angol, illetve amerikai nyílt teniszbajnokság) - tornát nyert egyesben, párosban 18 címmel büszkélkedhet. 1990-ben, és egy évvel később a világranglista első helyén zárta az esztendőt, a svéd csapattal négyszer nyerte meg a Davis Kupát.