Tóth Kriszta történelmi pingpong-győzelme

2004.10.24. 16:45
Tóth Krisztina az egyes döntőjében óriási küzdelemben legyőzte a német Kristin Silbereisent az asztaliteniszezők Pro Tour-sorozatának dániai állomásán.

Tóth hét játszmában verte ellenfelét, úgy, hogy a döntő szettet 11-9-re nyerte.

Ez a siker történelminek nevezhető, hiszen magyar asztaliteniszező eddig még soha nem nyert egyéniben Pro Tour-versenyt. Az 1996 óta zajló sorozaton az eddigi legjobb eredményt - döntős helyezést - egy hete Fazekas Mária érte el Varsóban, a lengyel nemzetközi bajnokságon, egy éve pedig éppen Tóth, szintén a dán nemzetközin.

A duplázás nem sikerült a magyar játékosnak, mert a páros fináléjában - oldalán a kínai Csuval - kikapott a Ganyina, Pavlovics (orosz, fehérorosz) duótól.

női egyes, döntő:
Tóth Krisztina-Silbereisen (német) 4-3 (5, 4, -8, -11, -9, 9, 6)

női páros, döntő:
Ganyina, Pavlovics (orosz, fehérorosz)-Tóth, Csu (magyar, kínai) 4-0 (6, 6, 11, 12)