Golfozó az év női sportolója

2004.12.28. 11:42
Tavalyi elsőségét "megvédve" ismét Annika Sörenstam lett az év női sportolója - legalábbis így látták az AP amerikai hírügynökség körkérdésére válaszoló médiumok.

A svéd klasszis régóta a világ legjobb női golfozójának számít. Idén 20 versenyen szerepelt, ebből tízet megnyert. Április elején pályafutása ötvenedik tornagyőzelmét aratta Los Angelesben. A férfiak mezőnyében is szerepelt Sörenstam a hatodik, aki elérte az ötvenes határt. Utoljára ez Kathy Whitworthnek sikerült 1969-ben, ő egyébként a csúcstartó is 88 győzelemmel.

Sörenstam 10 év, 3 hónap és 19 nap alatt győzött ötvenszer, ezzel második ebben a rangsorban. A férfiaknál - sorozatban harmadszor - a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hatszoros bajnoka, az amerikai Lance Armstorng diadalmaskodott.