Kikapott a Dunaferr a női kézilabda BL-ben

2005.01.09. 19:09
Vereséggel rajtolt a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Dunaferr, amely dán Ikast Bording otthonában minimális vereséget szenvedett az A-csoport első fordulójában.

Nagyon rosszul kezdett a magyar bajnok, ugyanis a 8. percben már ötgólos előnyre tettek szert a dánok (6-1). Ezt követően magára talált Kiss Szilárd együttese, így a játékrész második felében 10-10-nél utolérte riválisát, ám a hazaiak a félidő hajrájában megint elhúztak, így 16-12-vel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A folytatásban a Dunaferr játszott jobban, s a 47. percben ismét egyenlített. 22-22-től fej-fej mellett haladt a két gárda, de rendre a több világsztárt is soraiban tudó Ikast Bordingnál volt az előny. Végül 28-27-re nyertek a hazaiak, ami a körülményeket - utazás körüli problémák és a debreceni bajnoki fiaskó - figyelembe véve, tisztes vereségnek tekinthető.

A BL négy kvartettjéből az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK negyeddöntőjébe. A Dunaferr jövő szombaton 16:45-kor az Astroc Sagunto csapatát fogadja. Eredmény: A-csoport, 1. forduló: Ikast Bording (dán)-Dunaferr 28-27 (16-12) korábban: Astroc Sagunto (spanyol)-Buducnost Monet (szerb-montenegrói) 33-28 (16-11)