Szegeden nyert a BL-címvédője

Index, MTI
2005.10.22. 18:48
A Pick Szeged nem bírt a címvédő spanyol Barcelonával, és 28-26-ra kikapott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában. A találkozó elején a spanyol együttes az ex-szegedi Nagy László, valamint Romero gyors duplájával, percek alatt már 4-1-re vezetett.

A folytatásban is a vendégek irányították a játékot, ennek következtében tovább nőtt a különbség, majd keményebb védekezésre váltott a Pick. Negyedóra után 9-4-re vezetett a címvédő, és a folytatásban is a vendégek akarata érvényesült. Főleg Romero sziporkázott, számolatlanul lőtte a gólokat.

A második játékrész elején semmi jel nem utalt arra, hogy a hajrá még izgalmas lesz, ugyanis a 35. percben 20-13-ra vezetett már a Barcelona. A Szeged ugyan egyszwr még feljött három gólra, de a hajrára az őrült tempóban lassan elfáradtak, és nem maradt esély a fordításra.

Férfi BL, 4. forduló, D csoport:
Pick Szeged-Barcelona (spanyol) 26-28 (12-17)/b>

A Szeged legközelebb november 5-én, az ukrán Zaporizzsja otthonában lép pályára. A két csapat a nyitó fordulóban találkozott, akkor a magyarok 36-28-ra nyertek.

Az állás: 1. Barcelona 8 pont/4 mérkőzés, 2. Szeged 2/4 (104-106), 3. Zaporizzsja (ukrán) 2/3 (82-87), 4. Izvidac Ljubuski (bosnyák) 2/3 (70-89)