A Honvédé a magyar vízilabda-Szuperkupa

2005.10.29. 18:51
A férfi vízilabda ob I hivatalos nyitónapján, szombaton a Szuperkupáért csapott össze a maga bajnokiját a héten korábban lejátszó két élgárda, a kupaelsőségét megvédő Vasas és a bajnoki címvédő Honvéd.

Küzdelmükből a hétből hat olimpiai bajnokát felvonultató hazai együttes került ki győztesen a Steinmetz fivérek révén két ötkarikás aranyérmest a soraiban tudó angyalföldi alakulattal szemben.

Kellőképpen határozottan, nagyon is magabiztosan kezdett a Honvéd, gyorsan meglépett 4-0-ra, aztán kissé pontatlanná vált a játéka a második nyolc percben, és a Vasas kétgólnyira felzárkózott.

A kapuban az athéni aranyérmes Gergely Istvánt remekül helyettesítette az ifjú Györke Zsolt. A mezőnyben pedig a tavaly nyári görögországi játékok győztesei közül a végül négy találatot elérő Biros Péter és a balkezes csapatkapitány, Benedek Tibor adott ízelítőt pólós tudományából, utóbbi negyedik góljával már egyenesen tetemesre hízott a különbség. (11-5)

A hajrában szűkített a különbségen a Vasas, de így öt góllal maradt alul.

Férfi vízilabda Szuperkupa: Domino-BHSE - TEVA-VasasPlaket 13-8 (5-2, 4-2, 3-3, 1-1)
Női Szuperkupa: Domino-BHSE-Polo SE - Dunaújvárosi Főiskola-ELCO 13-8 (3-2, 2-3, 4-2, 4-1)