Dávid Kornél remekelt a kosárlabda Euroligában

2005.12.02. 11:30

A már új edző által vezérelt spanyol Tau Vitória többek között Dávid Kornél remeklésének köszönhetően hosszabbítás után legyőzte az olasz Benetton Trevisót a férfi kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Az olaszországi összecsapáson a magyar válogatott légiós a közel 29 pályán töltött perce alatt 18 pontot és hét lepattanót szerzett, valamint két gólpasszt adott, és kétszer blokkolt. Teljesítményének értékét növeli, hogy a hihetetlenül kiélezett mérkőzés hosszabbításának utolsó percében, 90-90-es állásnál ő szerezte azt a kosarat, amely után a hazai együttes már nem tudott egyenlíteni.

Németh Istvánnak és együttesének, a lengyel Sopotnak már nem ment ilyen jól: a magyar irányító 31 percet játszott, s ezalatt csupán öt pontot , illetve egy lepattanót szerzett, valamint két gólpasszt adott a görög Olimpiakosz otthonában, ahonnan ötpontos vereséggel távozott csapatával.

Eredmény, 5. forduló:
A csoport: Benetton Treviso (olasz)-Tau Vitória (spanyol) 92-96 - hosszabbítás után
B csoport: Olimpiakosz Pireusz (görög)-Sopot (lengyel) 70-65