Lékó továbbra is remekel Linaresben

2006.02.23. 12:00
Negyedik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta Lékó Péter a XXIII. linaresi sakk-szupertornán, amelynek első köre - az újítás jegyében - Mexikóban zajlik, s ezt követi majd márciusban a második felvonás már a hagyományos spanyolországi színhelyen.

A moreliai viadalon a 26 éves magyar nagymester a világos bábukat vezetve a 39. lépésben az ukrán Vaszilij Ivancsukot késztette a parti feladására.

A tornát Linaresben 2003-ban megnyerő, tavaly negyedik Lékó nagy riválisa, az orosz Peter Szvidler szintén győzött, így 3,5 ponttal együtt vezetik a mezőnyt.

A világbajnok bolgár Veszelin Topalov meglepetésre már második vereségét szenvedte el, ezúttal világossal az örmény Tejmur

Lékó csütörtökön a francia Etienne Bacrot ellen ül asztalhoz, és a sötét bábukat vezeti majd.

Eredmények, 4. forduló:
Lékó-Ivancsuk (ukrán) 1-0
Topalov (bolgár)-Radzsabov (azeri) 0-1
Vallejo (spanyol)-Aronjan (örmény) döntetlen
Szvidler (orosz)-Bacrot (francia) 1-0
Az állás: 1. Lékó, Szvidler 3,5-3,5 pont, 3. Ivancsuk 2, 4. Radzsabov, Bacrot, Aronjan 1,5-1,5, 7. Vallejo, Topalov 1-1