Matej Ferjan lett a magyar salakmotorbajnok

2006.10.21. 22:10

Matej Ferjan győzelmével zárult a salakmotoros egyéni magyar bajnokság debreceni zárófordulója, így a szlovén születésű, de magyar licences klasszis 2003 és 2004 után ismét egyéni magyar bajnoki címet ünnepelhetett.

Ferjan végig nagy küzdelmet vívott klubtársával, Maciej Kuciapával az első helyért, ám a lengyel versenyző a döntőben bukott, így a győztes mögött a szintén lengyel Rafal Trojanowski, Pawel Miesiac végzett, s csak őket követte Kuciapa.

A viadal előtt a címvédő Tihanyi Sándor még a harmadik helyen állt az összesítésben, ám a debreceni motoros nem jutott be a fináléba, sőt az ötödik helyért kiírt etapban kikapott a mindössze 17 esztendős klubtársától, Tabaka Józseftől, így lecsúszott az összesített pontvadászat dobogójáról.

A zárófordulóban: 1. Matej Ferjan (Simon and Wolf SC) 23 pont, 2. Rafal Trojanowski (Kistokaj Motorsport Egyesület) 20, 3. Pawel Miesiac (Hajdú Volán SC) 18, 4. Maciej Kuciapa (Simon and Wolf SC) 16, 5. Tabaka József (Simon and Wolf SC) 14, 6. Tihanyi Sándor (Simon and Wolf SC) 11 A bajnokság végeredménye: 1. Ferjan 66 pont, 2. Kuciapa 57, 3. Miesiac 50, 4. Tihanyi 47, 5. Tabaka 37, 6. Bencze Zsolt (Speedway Miskolc) 31