Megvan a becsületgól, sikerült a lehetetlen

2024.04.28. 06:42
Tizenegy vereség után tizenkettedszerre végre le tudta győzni a Los Angeles Lakers a Denver Nuggets csapatát az NBA-ben. A rájátszás első körében LeBron Jamesék 119–108-ra felülkerekedtek a bajnokcsapaton, amely persze összesítésben még így is 3–1-re vezet a négy győzelemig tartó párharcban. Az ötödik meccset már Denverben játsszák.

Az ugyancsak hazai pályán elveszített harmadik meccs után LeBron James szomorúan kijelentette, most már nem ígérnek semmit, hiszen 0–3-ról még senki sem tudott fordítani a liga 1946 óta íródó történetében, és mindig csak a következő meccsre összpontosítanak. Persze azt tudni kell, hogy James sohasem adja fel, egyszer már megcsinálta a lehetetlent, amikor a 2016-os döntőben 1–3-ról fordított 4–3-ra Steph Curry és a Golden State Warriors ellen, pedig ilyesmi korábban még senkinek sem sikerült a finálékban.

No most megint 1–3-ra állnak, de visszaköltözik a párharc a Ball Arénába, ahol egy mérfölddel a tengerszint felett, a ritka levegőben nincs könnyű dolguk az ellenfeleknek. Hétfő este lesz az ötödik összecsapás.

Ami a szombat esti negyedik mérkőzést illeti, végig a Lakers vezetett. Ez, mondjuk, önmagában nem jelent semmit, mert mindhárom korábbi összecsapáson hatalmas hátrányt dolgozott le a Denver, de ez most nem sikerült, mert James (30 pont) és Anthony Davis (25 pont, 23 lepattanó) mellé felzárkózott az egyformán 21 pontig jutó D’Angelo Russell és Anthony Reeves. Davis 23 lepattanója egyéni playoff-rekord:

LeBron James ezúttal is óriási volt:

A Nuggetsben Nikola Jokics megint emberfelettit nyújtott (33 pont, 14-14 lepattanó és gólpassz, azaz tripla-dupla), Michael Porter 27, Jamal Murray 22 pontot szerzett, de utóbbi mind a négy triplakísérletét elrontotta. Hat perccel a vége előtt már 19 ponttal ment a Lakers, innen még 113–106-ra feljött a Nuggets, de aztán James lezárta a meccset.

Keleten az esélytelennek tartott Orlando megint győzött, és ezzel 2–2-re egyenlített a Cleveland ellen. A floridaiaknál a német világbajnok Franz Wagner remekelt, 34 pontot, 13 lepattanót, 4 gólpasszt produkált, és nem volt eladott labdája.

A nagyszünetben még 60–51-re vezetett a Cavaliers, de a harmadik negyedben olyan pontcunami zúdult a vendégekre, amilyenre addig nem nagyon volt példa, miközben kilenc percen át nem voltak képesek kosarat szerezni; ezt a játékrészt 37–10-re nyerte meg a Magic. Ez tényleg varázslat volt…

A Franz Wagner Show.

Tanuljuk meg Franz Wagner nevét! A 203 centis német srác még csak 22 éves, ő a második legfiatalabb játékos a liga történetében, aki legalább 30 pontot és 10 lepattanót hozott össze nulla eladott labdával. A legfiatalabb társa, Paolo Banchero, aki 21 éves, és egy meccsel korábban 31 pontot és 14 lepattanót hozott össze, szintén eladott labda nélkül.

NBA, rájátszás, 1. forduló

Keleti főcsoport

Orlando Magic– Cleveland Cavaliers 112–89

Legjobb dobók: F. Wagner 34 (13 lepattanó), Isaac 14, Fultz és Suggs 12-12, Carter Jr. 11, illetve Allen 21, Mitchell 18, Mobley és Garland 14-14.

Az állás: 2–2.

Miami Heat –Boston Celtics 84–104

Ld.: Adebayo 20, Jovics és Herro 15-15, Jaquez 12, illetve Tatum és Brown 22-22, Porzingis 18, White 16.

Az állás: 21 a Boston javára.

Nyugati főcsoport

Los Angeles Lakers–Denver Nuggets 119108

Ld.: LeBron James 30, Davis 25 (23 lepattanó), Russell és Reeves 21-21, illetve Jokics 33 (14-14 lepattanó és assziszt), Porter 27 (11 lepattanó), Murray 22, Caldwell-Pope 14.

Az állás: 31 a Denver javára.

New Orleans Pelicans –Oklahoma City Thunder 85106

Ld.: Ingram 19, McCollum 16, H. Jones 15, Murphy III 10, illetve Gilgeous-Alexander 24, J. Williams és Giddey 21-21, Dort 12.

Az állás: 30 az Oklahoma javára.