Olimpia 2004

Cseh László országos csúccsal hatodik

Magyar pontszerzés száz méter háton

2004. 08. 16., 19:05 | Frissítve: 2004. augusztus 16., hétfő 19:29

Pontszerző helyen ért célba 100 méter háton Cseh László. A győzelmet az amerikai Aaron Peirsol szerezte meg az osztrák Markus Rogan és a japán Tomomi Morita előtt. Cseh László a verseny utáni nyilatkozatában elmondta, hogy boldogabb, mint a bronzérem után.

Második athéni döntőjében, a 100 méter hátúszás fináléjában Cseh László közepesen rajtolt. Legjobban az ausztrál Welsh, Sydney ezüstérmese kapta el a rajtot. Cseh az első ötven méter után egyre távolabb került a dobogótól.

Fordulás után úgy tűnt, hogy Welsh és a japán Morita között dől el az aranyérem sorsa. Cseh a mezőny hátsó felében úszott, de egyre jobban hajrázott. Welsh és Morita a végére elfáradt és a szám favoritja, az amerikai Aaron Peirsol szerezte meg az aranyérmet az osztrák Markus Rogan és a japán Morita előtt.

Cseh László hatodik helyen, 54,61 másodperces új országos csúccsal ért célba.

"Boldogabb vagyok, mint a bronzérem után" - nyilatkozta Cseh László a Magyar Rádió tudósítójának a verseny után néhány perccel. A júliusban lábtörést szenvedett olimpikon "teljes értékűnek" nevezte hétfő esti úszását. Cseh a szerdai 200 vegyesre készül, az eddigi eredményeket biztatónak nevezte. A mezőnyben nem voltak nagy különbségek, mondta Cseh, a szeles időben megfelelő eredménynek tartja az ötödik helyet.

Cseh László, a 100 méter hát Európa-bajnoka, a hetedik legjobb idővel jutott az athéni döntőbe. A huszonhat nappal ezelőtt Balatonfűzfőn lábtörést szenvedett úszó szombaton négyszáz méter vegyesen bronzérmet szerzett.

A szám egyetlen magyar olimpiai érmét 1924-ben Párizsban szerezte a harmadik helyezett Bartha Károly.