Olimpia 2004

Phelps újabb aranycsatát bukott

Cseh László hatodik, Kovács Ágnes döntős

2004. 08. 16., 20:33 | Frissítve: 2004. augusztus 16., hétfő 21:56

Az úszódöntők harmadik napján az ausztrál Ian Thorpe 200 méter gyorson megnyerte második athéni aranyérmét. A Mark Spitz babérjaira pályázó Michael Phelps csak a harmadik helyen csapott célba, így nem tudja beállítani a müncheni olimpikon rekordját. Cseh László 100 méter háton országos csúccsal hatodik lett, Kovács Ágnes 200 méter vegyesen a keddi döntőbe került.

A négy hétfői döntőn az amerikaiak két aranyérmet szereztek. Cseh László pontszerző helyen ért célba, Kovács Ágnes 200 méter vegyesen a keddi döntőbe került.

Thorpe második aranyát nyerte

Nézze meg a képeket!
Nézze meg képeinket!
Az ausztrál Ian Thorpe nyerte a férfi 200 méteres gyorsúszást az athéni olimpián, és így visszavágott a Sydneyben őt legyőző holland Pieter van den Hoogenbandnak. A 400 m gyors után ezzel már a második elsőségét begyűjtő Thorpe az utolsó 70 méteren előzte meg az addig vezető holland klasszist, és új olimpiai csúccsal, 1:44.71 perccel csapott a célba. A harmadik helyet az amerikai Michael Phelps szerezte meg, aki így már nem tudja beállítani Mark Spitz hét olimpiai aranyérmes rekordját.

7. Simon Burnett (Nagy Britannia) 1:48.02
8. Emiliano Brembilla (Olaszország) 1:48.40.

A női 100 méteres hátúszást az amerikai Natalie Coughlin nyerte 1:00.37 perccel, megelőzve a zimbabwei Kristy Coventryt (1:00.50) és a francia Laure Manadout (1:00.88). A 17 éves, vasárnap aranyérmet nyerő franciát többen esélyesnek tartották a győzelemre, de Coughlin ellen nem volt esélye. A szám olimpiai bajnoka, a német Buschschulte hatodik helyen ért célba.

7. Louise Oernstedt (Dánia) 1:01.51
8. Haley Cope (Egyesült Államok) 1:01.76.

Cseh László pontszerző

Pontszerző helyen ért célba 100 méter háton Cseh László. A győzelmet az amerikai Aaron Peirsol szerezte meg az osztrák Markus Rogan és a japán Tomomi Morita előtt. Cseh László a verseny utáni nyilatkozatában elmondta, hogy boldogabb, mint a bronzérem után.
Bővebben a férfi 100 méter hátról>>>

Kínai győzelem női 100 méter háton

A világbajnoki címvédő kínai Lo Hszüe-csüan nyerte a nők 100 méteres mellúszó számát. Az esélylatolgatók a kínain kívül az ausztrál Leisel Jonest és az amerikai Amanda Beardt tartották a szám esélyesének, nekik azonban be kellett érniük a harmadik és a negyedik hellyel.

6. Tara Kirk (Egyesült Államok) 1:07.59
7. Szvetlana Bondarenko (Ukrajna) 1:08.19.

Kovács a döntőben

A nyolcadik legjobb időt érte el Kovács Ágnes az úszás 200 méter vegyes elődöntőjében, ezzel rajthoz állhat a keddi döntőben. Ha Kovács Ágnes érmet akar szerezni, akkor meg kell döntenie Egerszegi tizenegy éves országos csúcsát. A 200 méter gyorson versenyző Hosszú Katinka és a 200 m pillangóban rajthoz álló Kolozár Dávid sem tudott bejutni versenyének délutáni elődöntőjébe, vagyis a legjobb 16 közé. Hosszú a 31., Kolozár a 25. időt érte el.