Olimpia 2004

Kovács felszabadult, Cseh elkeseredett

Három amerikai arany a harmadik napon

2004. augusztus 19., csütörtök 21:15

Kovács Ágnes az ötödik helyen végzett a 200 méteres női mellúszás döntőjében, Cseh László megdöntötte ugyan Darnyi Tamás országos csúcsát, hat századdal mégis lemaradt az ezüstéremről és negyedik lett.

Az Egyesült Államok versenyzői három aranyérmet, egy ezüstöt és egy bronzot nyertek az olimpia hatodik napján.

Kovács Ágnes boldog a pontszerzés után

"Várakozáson felül teljesítettem, ilyen időt már rég úsztam" - nyilatkozta a Magyar Rádió tudósítójának Kovács Ágnes, aki ötödik helyen ért célba 200 méter mellen. A versenyt az amerikai világcsúcstartó Amanda Beard nyerte a Sydney olimpia ezüstérmese, az ausztrál Leisel Jones és a már a döntőbe kerüléssel is meglepetést okozó német Anne Poleska előtt.

Cseh rettentően szomorú

Cseh László négy századmásodperccel lemaradva a dobogóról, 1:58.84 perces országos csúccsal a pontszerző negyedik helyen végzett a férfiak 200 méteres vegyesúszó számában az athéni olimpia vizes központjában. A számot ötkarikás rekorddal az amerikai Michael Phelps nyerte, aki így már négy arany- és két bronzérmet gyűjtött a görög fővárosban. "Rettentően szomorú vagyok, hiszen mindent feltettem erre az olimpiára" - nyilatkozta Cseh László a verseny után.

Ausztria félórás boldogága

Elfogadták Aaron Peirsol, a férfiak 200 méteres hátúszó döntőjében elsőként célba érő amerikai klasszis fellebbezését, így mégis ő nyerte a szám olimpiai bajnoki címét. A világcsúcstartó 1:54.95 perces eredménnyel, több mint két másodperccel az osztrák Markus Rogan előtt (1:57.35) ért célba, ám a futam után szabálytalan forduló miatt kizárták a versenyből. Az amerikai csapat a döntést megóvta, amelyet a nemzetközi szövetség (FINA) elfogadott, és véglegesítette a beérkezésnek megfelelő eredményt.

A világcsúcstartó győzött

A szerdai elődöntőben 53.52 mp-es világcsúcsot elért ausztrál Jodie Henry nyerte a nők 100 m-es gyorsúszó számát, ezúttal 53.84 mp alatt ért célba.

Eredmény, női 100 m gyors: 1. Jodie Henry (Ausztrália) 53.84 mp 2. Inge de Bruijn (Hollandia) 54.16 3. Natalie Coughlin (Egyesült Államok) 54.40 4. Malia Metella (Franciaország) 54.50 5. Kara Lynn Joyce (Egyesült Államok) 54.54 6. Nery Mantey Niangkuara (Görögország) 54.81 7. Martina Moravcova (Szlovákia) 55.12 8. Alena Popcsanka (Fehéroroszország) 55.24.