Rengeteget hibázva zúgott ki Babos az első körben San Joséban

2019.07.30. 09:15 Módosítva: 2019.07.30. 09:15

Babos Tímea az első körben búcsúzott hétfőn a San José-i keménypályás tenisztornán, miután 6:2, 3:6, 7:6 arányban kikapott a jóval hátrébb rangsorolt japán Hibi Majo ellen – írja az MTI.

Az első szettben a japán teniszező lényegében állva hagyta ellenfelét, de Babos a második szettben feljavult, és nagy küzdelmek árán ugyan, de egyenlíteni tudott. A döntő játszmában aztán megint rosszul kezdett a magyar, első három adogatójátékát elvesztette, így hamar 5:2-es hátrányba került.

Innen még sikerült felállnia, főleg mert Hibi sem remekelt a saját gémjeiben, és 4:5, majd 5:6 után a magyar teniszező kiharcolta a rövidítést. Babos itt aztán megint összeomlott, két kettős hibát is ütött, és a labdameneteknél is hibázott, így végül 7-3–ra vesztette el a tie-breaket, így pedig ő maradt alul a közel három órás meccsen.

A különbséget egyébként egyértelműen a ki nem kényszerített hibák jelentették: míg a japánnak csak 12 volt ezekből, Babos 53-at hozott össze, ez pedig már nem fért bele. Hibi ezzel karrierje egyik legnagyobb győzelmét aratta, a következő körben viszont még nagyobb bravúrra lenne szüksége a világranglistán 29. görög María Szákari ellen.