Ötméteresekkel nyerte a Szolnok a bajnoki döntő második meccsét

2016.05.15. 22:03

A címvédő Szolnok ötméteresekkel nyert az Eger otthonában a férfi vízilabda ob I. döntőjének második mérkőzésén, vasárnap.

Az MTI tudósítása szerint másfél perccel a negyedik negyed vége előtt az egriek 7-5-re vezettek, de a hajrában Vámos Márton és Stefan Mitrovic góljaival egyenlített a Szolnok. Hat másodperc volt hátra, amikor a hazaiak részéről Hosnyánszky Norbert betalált, ám a játékvezetők szabálytalanság miatt nem adták meg a gólt, így ötméteresek következtek.

A párharc során Biros Péter lövését a szolnoki kapus, Nagy Viktor kivédte, Hosnyánszky pedig a keresztlécet találta el, a vendégek közül viszont senki nem hibázott. A Szolnok úgy nyerte meg a finálé második meccsét, hogy a rendes játékidőben egyszer sem vezetett.

Eredmény, E.ON férfi ob I, döntő, 2. mérkőzés:

ZF-Eger - Szolnoki Dózsa-Közgép 7-7 (1-1, 3-3, 1-0, 2-3) - ötméteresekkel: 1-4

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Szolnok javára.

A harmadik meccset jövő szombaton rendezik Szolnokon.