Nyerje meg az Aranycsapatnak a berni döntőt!
További Tech cikkek
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
- Azonnal cserélje le, ha ilyen routert használ!
Amit mi, magyarok nemzeti traumaként éltünk meg 1954-ben, azt a németek nemes egyszerűséggel csak a berni csodaként (das Wunder von Bern) emlegetik. Tudniillik hogy a német, egészen pontosan a nyugat-német válogatott 3-2-re legyőzte a nagyesélyes, több tucatnyi mérkőzésen át veretlen Aranycsapatot a svájci futball-világbajnokság döntőjében. Az angolszász sajtóban csak Mighty Magyarsnak nevezett válogatott egy évvel korábban épp az angolokat végezte ki 6-3-ra, majd 7-1-re, és nem fért hozzá kétség, hogy a vébét is megnyeri, hacsak nem történik valami csoda. Történt.
Ezt a németek által csodának tartott szégyenfoltot segít végre kimosni az Adidas-reklámnak készült, de reklámhoz képest meglepően látványosra sikerült, körökre osztott stratégiai focis játék. A Teamgeist a német válogatott történelmi jelentőségű meccseit veszi sorba, és a történelem a már említett berni döntőnél kezdődik, ahol az egyszerűség kedvéért két 4+1 fős csapat áll fel egymással szemben. Az emberarcú, szinte szűzies, fehér mezes németek, és a náluk másfélszer nagyobb, robotszerű, gonosz gólemként felvonuló, rozsdavörös mezes, arctalan, szado-mazo-maszkos magyarok.
Kattint, lő, gól
A játékosokat kattintással lehet elhelyezni a pálya különböző pontjain, amíg le nem jár az idő – ez a stratégiai rész. Aztán jön az akció, amikor a cselezéshez, a lövéshez vagy a védéshez lelassul az idő, bejön az obligát szívdobogás, és a sikeres akcióhoz egy fehér kört kell eltalálni a megbolondult, furcsán mozgó egérrel.
A játékban a Mannschaft a berni döntő után az 1974-es német-holland meccset játssza le a magyarokhoz hasonlóan félelmetes, Transformer-kecsességű hollandokkal, a gépnarancs-válogatottal, amelynek tagjai terepjárókkal szántják fel a füvet még a kezdőrúgás előtt. (A valóságban a Nyugat-Németországban rendezett vébé döntőjét a németek nyerték 2-1-re, Breitner és Gerd Müller góljaival). Az utolsó ellenfél az argentin válogatott az 1990-es olasz vébéről, ahol a döntőt, mármint az igazit, természetesen ismét a németek nyerték 1-0-ra Brehme tizenegyesével, de a játékban egész egyszerűen kihagyhatjuk a csapatból Brehmét, és a döntő helyzetben könnyű szívvel a kapufára rúgathatjuk a labdát a bájgúnár Littbarskival vagy a pökhendi Völlerrel.
Egy kör húsz másodperc, és az óra olyan gyorsan pörög, hogy egy egész meccs megvan három perc alatt. És mivel a Teamgeist a német csapat szemszögéből készült, természetesen csak a németekkel lehet benne játszani. Hogyan nyerhetjük így meg a berni döntőt? Egyszerű. El kell veszíteni, és akkor győznek a magyarok.