Itt a gondolattal irányított helikopter
Amerikai kutatók olyan játékhelikoptert mutattak be, amelyet agyhullámokkal lehet irányítani. Egyelőre csak arra képes a szerkezet, hogy felemelje a talajról a helikoptert, a jövőben azonban bonyolultabb parancsokat is lehet majd adni neki. Amikor koncentrálunk, felemelkedik a gép, amikor relaxálunk, leereszkedik - egyelőre csak ezeket a parancsokat tudja értelmezni a rendszer.
Ha erősen gondolunk valamire, az agyunk elektromos jeleket továbbít - magyarázta a helikopter működési elvét a Puzzlebox vezérigazgatója, Steve Cattelotti. Teljesen mindegy, mire gondolunk, matematikai feladatra vagy egy zene dallamára. A helikopter esetében az elgondolt utasításokat a fejre helyezett érzékelő jellé alakítja és továbbítja a játéknak.
A fejlesztés nehézsége abban rejlik, hogy meglepően nehéz megtanulni igazán koncentrálni. Amikor valaki például biciklizni tanul, jól tudja, mikor tanulta meg: amikor nem esik el. Az agyi koncentrációnál ez nem így van, sokkal nehezebb megmondani, mikor koncentrálunk igazán, nincs erről visszajelzés.
A játékhelikopter tömeggyártását még ebben a hónapban elkezdik, két modell kapható majd. Az elsőt mobilokkal és tabletekkel lehet összekapcsolni, Bluetooth-on keresztül kapcsolja össze a fejre tett érzékelőt és a helikoptert, így tud kommunikálni a helikopterrel.
A másik modellt csak jövőre dobják piacra és egy Puzzle Pyramid nevű kiegészítővel kapható majd. A piramis központként működik és itt lehet majd beprogramozni, hogy milyen módon lehessen használni a fejérzékelőt. Arra is be lehet programozni, hogy más elektronikus berendezéseket irányítsunk vele, például a televízió hangerejét is szabályozhatjuk gondolatainkkal.