A bíró kimondta, hogy a hálózat fenntartója bátorította a felhasználókat az illegális tartalmak megosztására és letöltésére, illetve hogy annak ellenére sem szűrte ki az ilyen fájlokat a rendszeréből, hogy erre a jogtulajdonosok többször felszólították. Ráadásul a rendszert fejlesztő és fenntartó Lime Groupnak az oldalán elhelyezett hirdetésekből – így közvetett módon a jogsértő fájlcseréből – anyagi haszna is származott.
A Limewire 2000-ben indult, és saját bevallása szerint havi ötvenmillió felhasználója volt (ez ma már valószínűleg jócskán túlhaladott adat, mivel a rendszer technikailag elavult, így a júzerek többsége is továbblépett). A vád szerint a fájlmegosztó forgalmában 93 százalékot tettek ki a nem jogtiszta tartalmak.
Az amerikai zenekiadók szövetsége fájlonként 150 ezer dolláros kártérítést szokott követelni fájlcsereügyekben, ami egy ilyen méretű hálózatnál egészen abszurd összeget jelentene. A bíróság egyelőre nem rótt ki büntetést a Limewire fenntartójára, ez a következő tárgyaláson, június elején lesz esedékes.
Az ítélet nem meglepő, a precedensekre épülő amerikai jogban a főként illegális tartalmak terjesztésére használt rendszerek fenntartóit a Grokster 2005-ös pere óta szinte mindig elítélik, arra hivatkozva, hogy ugyan nem tehetők felelőssé a felhasználóik tetteiért, de bizonyítható, hogy tudomásuk volt a jogsértésekről, mégsem tettek ellenük semmit.