Ünnepek előtt rendkívül olcsó, 25-30 ezer forintos navigációs eszközök jelentek meg a nagy üzlethálózatoknál. Az alacsony ár hátterében sokszor az áll, hogy a készülékhez külön kell megvásárolni a térképszoftvert, ami több tízezer forint plusz kiadást jelent. Néhány nagykereskedő azonban úgy döntött, hogy ajándék iGO My way szoftverrel lepi meg a vásárlókat.
A magyar Nav N Go fejlesztőcég márkavédelmi képviselője próbavásárlásokkal derítette ki, hogy a Bluepanther V350, Wayteq N400 és CN 668 készülékek illegális szoftverrel - is - forgalomba kerültek. Ezeken a készülékeken a feltört iGo My way szoftver demó vagy béta változata fut, amelyek egyáltalán nem kerülhetnek kereskedelmi forgalomba. A képviselő szerint hamarosan olyan feltört változat is megjelenik, amelyen nem látható a „demó” felirat, így a felhasználó azt hiheti, hogy eredeti a szoftver.
Nem érdemes a feltört szoftvert használni, mert megakadályozhatja a legálisan megvásárolt iGo My way futtatását. A márkavédelmi képviselő arra kéri a kiskereskedőket, hogy ellenőrizzék a készülékeiket, nehogy a vásárlók hamis szoftvereket kapjanak.
A rendőrség a folyamatban lévő nyomozás miatt nem kívánt többet elárulni az ügyről. Ugyanakkor információink szerint a rendőrség a boltokban tartott házkutatások során több száz készüléket foglalt le, és sok kiskereskedő csak ekkor értesült a hamis szoftveres készülékek létezéséről. Állítólag arra is volt példa, hogy egy nagykereskedés vezetője személyesen próbálta eltüntetni a rendőrség elől a készülékeket, de a rendőrkocsik útját állták a budapesti telephelyen.