A GVH 2007. júliusában indított eljárást a Microsoft Magyarország ellen, mert az valószínűsíthetően olyan kedvezményrendszert alkalmazott a legjelentősebb szoftverdisztribútor vállalkozások esetében, amelyek miatt azok ellenérdekeltek voltak abban, hogy a Microsoft Office irodai szoftvereken kívül egyéb, azzal versenyző termékeket is értékesítsenek.
A vizsgálat megállapította, hogy a Microsoft Magyarország csak marketinggel foglalkozik, a magyarországi nagykereskedelmi partnerekkel való tárgyalásokat és az Office termékek értékesítését írországi Microsoft Ireland Operations Limited végzi. A Microsoft Magyarország a hivatalos disztribútorok részére csak marketingtámogatást nyújt. Az öt disztribútornak átlagosan nyújtott támogatás forgalomhoz viszonyított mértéke a 2006. és 2007. évben sem érte el az 1 százalékot. A támogatásnak nem feltétele a versenytársi termék értékesítésének mellőzése, és olyan kikötés sincs, hogy a disztribútor szükségletének meghatározott százalékát a Microsoft termékei tegyék ki.
Az árcsökkentő hatású kedvezményekkel kapcsolatban a szabályok egyértelműek: erőfölényben lévő vállalkozás nem köthet olyan szerződést, amelyben a kedvezmény feltételeként az ügyfele vállalja, hogy az adott terméket kizárólag az erőfölényes vállalkozástól szerzi be, mert azáltal akadályozhatja versenytársai piacra lépését. Az ilyen jellegű hűségkedvezmények és a jogszerűnek minősülő, tisztán mennyiségi kedvezmények között fontos különbség, hogy a mennyiségi kedvezmény kizárólag a vásárolt termék mennyiségéhez kapcsolódik. Ezzel szemben a hűségkedvezmény nem konkrét mennyiséghez, hanem a vevő szükségletéhez kapcsolódik és a kedvezmény a kizárólagosságért cserébe jár.
Mivel a vizsgálat szerint a Microsoft és a magyarországi hivatalos disztribútorok közötti szerződések marketingtámogatási feltételei nem tartalmaznak sem kizárólagossági, sem a versenytársak termékeinek mellőzését előíró, vagy ezt ösztönző rendelkezéséket, nem tekinthetőek hűségkedvezménynek. A Microsoft tehát nem követett el gazdasági erőfölénnyel való visszaélést.