Iparági bennfentesek és elemzők szerint a Google saját mobiltelefont fejleszt, amely olcsó lesz, és széles kijelzőjén jól lehet majd internetezni. Újságok és blogok jelentései szerint a keresőóriás több lehetséges gyártóval is tárgyalt az elmúlt hónapokban. Minderre a Google persze csak annyit mondott, hogy most még nincs mit mondania.
Ilyen lenne a gPhone?
A keresőóriás ugyanakkor elismerte, hogy fontos számára a mobil iparág, igyekszik jó kapcsolatot kialakítani a vezető gyártókkal, folytatja a mobilos szoftverek fejlesztését, próbál innovatív szolgáltatásokat készíteni, és még sorolhatnánk. A Wall Street Journal azt írja, hogy a hannoveri Cebit kiállításon a Google munkatársai elismerték a készülő Google-mobil létezését, amely nem drága kütyü lesz, széles tömegeknek szánják.
Egy biztos: a Google termékeivel kapcsolatos pletykákat óvatosan kell kezelni. Évekkel ezelőtt még mindenki biztos volt benne, hogy a Google saját operációs rendszert készít, arról is volt szó, hogy saját számítógépet tervez, végül azonban a keresőóriás csak egy csomagba gyűjtötte össze ingyenes szoftvereit, hogy könnyebben telepíthetők legyenek.
Prediktív készülék
Esetleg ilyen lesz?
Először 2006 decemberében röppent fel a hír, hogy a Google saját márkanevén dobna piacra mobilt. Az Observer ekkor azt írta, hogy az Orange nevű mobilszogáltató dobná a piacra a Google készülékét. Ehhez képest január elején az Orange nem valódi Google-mobillal rukkolt elő, hanem csupán egy Google-szoftverekkel felszerelt Samsung készüléket mutatott be. (Az Ultra Edition 13.8 mobilban Gmail és Google Maps szoftverek vannak, plusz 3 megapixeles autófokuszos kamera, 1,8 megabites hsdpa-kapcsolat és microSD bővítőhely.)
Márciusban megjelent értesülések szerint azonban valódi Google-mobil ennél sokkal többet tud majd. A Gizmodo kütyüblog egy szabadalomból azt olvasta ki, hogy a készülék a tartózkodási helyünk alapján találja majd ki, hogy mire szeretnénk rákeresni. A szoftver megnézi a készülék földrajzi koordinátáit, kielemzi a korábbi üzeneteket és webkereséseket, és ez alapján megpróbálja kitalálni, hogy a felhasználó mit kereshet.