A World Information Access (WIA) című jelentés szerint 2003 óta 64 embert tartóztattak le azért, mert nézeteit blogjában publikálta – az éves rekord tavaly volt, 2007-ben 36 bloggert vettek őrizetbe, vagyis éppen háromszor annyit, mint 2006-ban. Valószínűleg ennek sokszorosa a ténylegesen blogolásért letartóztatottak száma, ugyanis a jelentés csak az ellenőrzött eseteket vette számításba. Márpedig némelyik országban sokszor nehéz igazolni, hogy milyen alapon vettek őrizetbe valakit – A Committee to Protect Bloggers nevű bloggerjogi szervezet például csak Burmában 344 esetről tud.
A jelentés szerint a letartóztatások több mint fele Kínában, Egyiptomban és Iránban történt, de az utóbbi négy évben brit, francia, kanadai és amerikai bloggerek is kerültek már őrizetbe. A letartóztatásokat kiváltó blogbejegyzések között találhatók olyanok, amelyek a kormányzati korrupció ellen kelnek ki, más postok emberi jogok megsértését vagy valamilyen tiltakozó megmozdulás elnyomását dokumentálták. Több letartóztatottat később börtönbüntetésre ítéltek, átlagosan 15 hónapra. A WIA által lejegyzett leghosszabb börtönbüntetés 8 év volt. Ezen kívül több ország – például Kína – cenzúrával és korlátozásokkal sújtja a netezőket, megnehezítve számukra a szabad blogolást.
A jelentés úgy véli, a letartóztatások számának növekedése a blogolás politikai jelentőségének növekedését is jelzik. 2008-ban újabb rekordra számítanak egyrészt a blogolás továbbra is növekvő népszerűsége miatt, másrészt azért, mert Kínában, Pakisztánban, Iránban és az Egyesült Államokban választások lesznek, és a legtöbb letartóztatás az ilyen politikailag bizonytalan időszakokra esik.