
Egyszerűen betörök Önhöz!
További Tudomány cikkek
-
Három magyar kutatóintézet is részt vesz az úttörő európai részecskegyorsító-projektben
- Mennyire hamis a fotográfia? Már csak napok vannak hátra, hogy kiderítse
- A legújabb kutatás szerint közvetlen kapcsolat van a légszennyezés és a csökkenő születésszám között
- Az elnyomott érzelmek pusztító fegyverként szántják fel a női testet
- Az anya egészsége forog kockán, ha nem jókor szül
Másodszor csapok rá kalapáccsal a zárbetét végéből kilógó kulcsra. Nem történik semmi. Igazából az lepett volna meg, ha kioldanak a csapok, és sikerült a mutatvány. Pedig az interneten terjedő leírások meg videók alapján a világ legegyszerűbb munkája zárakat feltörni. Nem is feltörni, hanem kinyitni, illetéktelenül behatolni - a megfelelő kulcs nélkül.
Harmadik csapás
Negyedik csapás
A módszer a zár apró holtjátékát, a zárban található csapok mozgását használja ki, viszont én nem hiszek benne. Egy zár bele olyan bonyolult és összetett, hogy kétszer magyarázták el a működési elvét, de még most is csak mosolyogva bólogatok, és megpróbálom úgy ütni a kulcsot, mint aki ért bármit is, mint aki hisz benne. Azt azért sikerült kiderítenem, hogy rugókra rögzített csapok végzik a reteszelést. Ha a megfelelő kulcsot a megfelelő zárba dugjuk, akkor a fogak közötti rések gondoskodnak arról, hogy a csapok kioldjanak.
Ötödik csapás
Az interneten világhódító útjára indult módszer lényege, hogy az ütés hatására a megfelelően átalakított kulcs fogazata saját rejtekükbe löki vissza a csapokat. Van nagyjából egy ezredmásodperc azelőtt, hogy a rugó visszalökné a reteszeket, ez a kis idő viszont elég lehet ahhoz, hogy elfordítsuk a kulcsot.
Hatodik csapás
Persze az ember nem elég gyors, úgyhogy miközben sikertelenül újra és újra beütöm a zárba, balra is feszítem a kulcsot, az óramutató járásával ellentétes irányba. Ha egyszer végre megfelelő erővel ütök, ha egyszer végre kioldanak a csapok, nehogy kihagyjam a rendelkezésemre álló szempillantásnyi időt.
Hetedik csapás
Nyolcadik csapás
Kiderül az is, hogy a módszer nem tökéletes. A szakemberek szerint egy 15 ezer forintos zárbetét már közel biztos védelmet jelenthet, és különben is, a jobb szerkezetek annyival bonyolultabbak, hogy egyszerűbb a fogorvosi műszerekhez hasonlító lakatoseszközzel, a zárfésűvel kinyitni, mint a kulcsot püfölve próbálkozni.
Kilencedik csapás
