További Tudomány cikkek
- Megtalálták a másnaposság felelősét, de nem az, amire eddig gyanakodtak
- Ha nincs vérfrissítés, jönnek a bajok
- Magas rangú katonatiszt tűnt fel a világ legnagyobb hadseregében, de még mindig rejtély, ki irányítja őket
- Végre tényleg megoldódhatott Stonehenge rejtélye
- Még mindig mérgező az 1916-os verduni csata helyszíne
Az eddigi legnagyobb
Agyarfogú hal |
Az egyik újonnan felfedezett, agyarfogúnak elnevezett halfaj fogai hosszabbak a fejénél. Hogy mégse bökje át a saját agyát, amikor becsukja a száját, a fogak az állkapcsán szemközt található "foglalatba" csúsznak.
A koporsóhal rövid, lábszerű uszonyain közlekedik a tengerfenéken, áldozatait a fején található világító nyúlvánnyal csalogatja magához. Találtak két tüskéscápa-fajt is, így ennek a kistermetű porcos halnak összesen már négy faja ismert.
Elektromos jelek
Páncélos garnéla |
A tudósok mélytengeri szivacsokra és új tengeripók-fajokra is bukkantak. A tengeripókoknak olyan kicsi testük van, hogy a szerveik részben az üreges lábaikban találhatók. A mélytengeri lények különös testfelépítése annak a következménye, hogy kilométerekkel a felszín alatt a nyomás több százszorosa a felszíninek, és teljesen sötét van, írta a BBC.
A kutatók véletlenül a megalodon nevű ősi cápafaj fogára is ráakadtak, ami már évmilliók óta heverhetett a tengerfenéken. Összesen 500 halfajt és 1300 gerinctelent fedeztek fel, egy évbe is beletelik, mire mindet besorolják. A Tangaroa tízezer kilométeres útján több kialudt víz alatti vulkánt is talált.