67 találat az Indexről, és a környékéről.

Djokovics drámai meccsen győzte le Federert Wimbledonban

2019.07.14. 15:06 Módosítva: 2019-07-14 22:17:09
220
A döntő játszmában Federer vissza tudott jönni a brékhátrányból, aztán a kezében volt a meccs. Közel 5 óra után rövidítésben dőlt el. Djokovics 5. Wimbledonját, 16. Grand Slamjét nyerte.

június 9., 19:37

Nadal 12. Garrosát nyerte Thiem ellen Nadal 12. Garrosát nyerte Thiem ellen

Látványos első szettel kezdődött a döntő, Thiem tudott egyenlíteni a másodikban, de aztán elfogyott, Nadal pedig hengerelt. Tovább fokozta történelmi rekordját. 18 Grand Slammel kettőre van Federertől.
Nadal legyőzte Thiemet, 12. Roland Garrosát nyerte

2019.06.09. 15:06 Módosítva: 2019-06-10 00:07:35
75
Kemény labdamenetekkel kezdődött a döntő, Thiem tudott egyenlíteni a második szettben, de aztán elfogyott, Nadal pedig hengerelt. Tovább fokozta történelmi rekordját. 18 GS-mel kettőre van Federertől.

január 27., 12:47

Djokovics nagyon megverte Nadalt, hetedik AusOpenjével rekordot döntött Djokovics nagyon megverte Nadalt, hetedik AusOpenjével rekordot döntött

Szinte tökéletes játékkal hetedszer nyerte meg az AusOpent, ez még senkinek nem sikerült. A döntőben Nadal nagyon sokat hibázott, a vége 6:3, 6:2, 6:3 lett, a spanyol ennyire még soha nem kapott ki GS-döntőben. Djokovics zsinórban három GS-t nyert, Samprastól is ellépett.

január 27., 09:36
  • Percről percre

Djokovics három szettben legyőzte Nadalt az AusOpen-döntőben Djokovics három szettben legyőzte Nadalt az AusOpen-döntőben

A spanyol beragadt az elején, és utána is nagyon sokat hibázott, miközben Djokovics szinte tökéletesen játszott, nem engedett neki teret. 6:3, 6:2, 6:3, ennyire még soha nem kapott ki Nadal GS-döntőben. Djokovics 7. AusOpenjével egyedüli rekorder, ellépett Samprastól is az örökranglistán.
Djokovics visszatért, negyedszer bajnok Wimbledonban

2018.07.15. 18:40 Módosítva: 2018-11-11 13:38:20
270
A szerb nagyon stabil volt, a Federert kiütő Anderson a 3. szettben lett igazán kemény ellenfél, de Djokovics minden nehéz helyzetet megoldott a döntőben. Két év után nyert újra GS-en, összesen 13-nál jár már.

2018. június 10., 19:09

Rafa Garros: Nadal 11-edszer nyert Párizsban Rafa Garros: Nadal 11-edszer nyert Párizsban

A végén begörcsölt egy ujja, de így is szinte tökéletesen játszott. Thiem nagyot küzdött, de a fontos pillanatokban a spanyol volt a jobb. Tovább építette rekordját, összesen pedig 17 GS-mel ott van Federer nyomában.

2018. január 28., 14:09

Federer megnyerte 20. Grand Slamjét az Australian Openen Federer megnyerte 20. Grand Slamjét az Australian Openen

Cilic kétszer is ki tudott egyenlíteni a svájci ellen, de 3 óra alatt újból történelmet írt Federer. Izgalmas, döntő szettes meccsen védte meg címét 36 és fél évesen az AusOpenen. Hatodszor nyert Melbourne-ben, ezzel is rekordot állított be.
Nadal megnyerte a US Opent, 16 Grand Slamnél jár

2017.09.11. 02:38 Módosítva: 2017-09-11 11:39:21
320
Sebészi pontossággal győzte le 6:3, 6:3, 6:4-re Kevin Andersont, akinek pontot is alig engedett adogatóként. Három US Opennel utolérte Ivan Lendl-t, megerősítette elsőségét a világranglistán, és 31 évesen ez az egyik legsikeresebb szezonja.

2017. július 16., 18:57

Federer történelmet írt, nyolcadszor nyert Wimbledonban Federer történelmet írt, nyolcadszor nyert Wimbledonban

A heteken belül 36 éves svájci nagyon magabiztosan győzte le 6:3, 6:1, 6:4-re Marin Cilic-et, akit ápolni kellett. Senki nem nyert még ennyiszer Wimbledonban, ráadásul szettet sem veszítve menetelt végig. Összesen már 19 Grand Slamnél tart Federer.

2017. június 11., 19:11

Nadal elképesztő játékkal nyerte meg tizedszer a Garrost Nadal elképesztő játékkal nyerte meg tizedszer a Garrost

Esélyt sem hagyva dominálta a döntőt, az elején még hibázott néhányat, de utána már szinte tökéletes tenisszel őrölte fel Wawrinkát. 2 óra 5 perc alatt nyert 6:2, 6:3, 6:1-re, tizedik győzelmével történelmet írt, saját trófeát is kapott.

2017. január 28., 21:07

Federer 18.-szor, vagy Nadal 15.-ször? Federer 18.-szor, vagy Nadal 15.-ször?

A 35 éves svájci féléves kihagyás után jutott döntőbe, a spanyol 2014 óta elődöntős sem volt GS-en. Történelmet írnak az AusOpen döntőjében.

2015. július 12., 20:34

Djokovics kőkemény meccsen győzte le Federert Djokovics kőkemény meccsen győzte le Federert

A magabiztos világelső rövidítésben hozta az első szettet, a 2.-ban Federer húzta be a tie breaket, de aztán elfáradt. Djokovics beérte Beckert, három Wimbledonnál jár.

2014. július 6., 14:48

Djokovics nyerte a klasszikust Wimbledonban

Hihetetlen izgalmasan alakult a döntő, kétszer jött vissza brékhátrányból a 4. szettben Federer, pedig meccslabdája volt Djokovicsnak, de a szerb összerakta magát a döntő játszma végére. Második Wimbledonját, 7. Grand Slamjét nyerte, újra ő a világelső.

2014. január 26., 13:32

Wawrinka Nadalt legyőzve felért a csúcsra

A svájci élete formájában kezdett, a világelső hátsérülése megzavarta, de győzött az AusOpen döntőjében. Ő az elsőszámú svájci, 3. a ranglistán.

2013. szeptember 10., 04:36

Nadal a US Opent is megnyerte, visszaért a csúcsra

Hatalmas játékkal elintézte Djokovicsot a US Open döntőjében. Két Grand Slam, tíz torna áll a héthónapos kihagyás után visszatérő spanyol mögött, aki a világelsőséget is visszaszerezheti.

2013. szeptember 9., 23:01

Nadal a US Open bajnoka

Szinte tökéletesen kezdett, a felpörgő Djokovics ellen fordítani tudott, a végén pedig már 6:1-re húzta be az utolsó játszmát. a US Open döntőjében. A sérülésből visszatérő Nadal tíz tornát, két GS-et nyert idén.

2013. július 7., 20:01

Andy Murray Wimbledon bajnoka

A skót elképesztő eltökélten verte 3 szettben a világelsőt, megtörte a 77 éves wimbledoni átkot.

2013. január 27., 14:23

Djokovics történelmi győzelmet aratott

Zsinórban harmadszor nyerte az AusOpent. A szorosan induló döntőn fekve is adott vissza pontot, Murray csúnyán vízhólyagos lábát kezelték.

2013. január 27., 09:34

Djokovics történelmet írt Melbourne-ben

Zsinórban háromszor nyerheti meg az Australian Opent, de akár a tavalyi maratoni döntő is megismétlődhet. Andy Murray a US Open döntőjében már legyőzte a szerb világelsőt.

2012. szeptember 11., 05:13

Andy Murray élete első Grand Slamjét nyerte a US Openen

Djokovics hiába állt fel kétszettes hátrányból, a skót bírta jobban a végét a US Open fordulatokkal teli fináléjában. Ivan Lendl vezetésével négy elveszített döntő, 76 év után nyert GS-trófeát a briteknek.

2012. szeptember 10., 22:53

Andy Murray megnyerte élete első Grand Slamjét

A skót kétszettes előnyben volt a US Open döntőjében, de alábbhagyott a szél, Djokovics pedig hihetetlen játékkal hozta a 3. játszmát, a 4. is az övé lett. A döntő szettben viszont nem bírta fizikálisan.

2012. július 8., 20:43

Federer újra a csúcson

Nagyszerű játékkal verte Andy Murray-t az izgalmas döntőben, 7. wimbledoni címét, 17. Grand Slamjét nyerte, két év után újra ő a világelső.

2012. július 8., 12:31

Federer 17. Grand Slamjét nyerheti

Két és fél év után lehet újra GS-bajnok, 7. wimbledoni címét gyűjtheti be. Andy Murray 76 év után nyerhet britként Wimbledonban.

2012. június 11., 14:49

Nadal hétszeres Roland Garros-bajnok

A történelmet író spanyol dominált a kétnapos döntő második felében. Megint volt eső, Djokovics kettős hibával bukta a finálét.

2012. június 10., 14:59

Nadal nyerte a Roland Garros döntőjét

Nadal pillanatok alatt visszajött a vasárnap eső miatt félbeszakadt meccs 4. szettjében. Megint volt eső, Djokovics kettős hibával bukta a döntőt.

2012. január 29., 09:33

Djokovics–Nadal férfi döntő az Australian Openen

2011-ben hatból hatszor, Wimbledonban és a US Openen is nyert a szerb világelső, de Nadal eddigi legjobbjával jutott az Australian Open döntőjébe. Izgalmas mérkőzést játszhat a két sztár.