Történelmi küldetése után visszatért a Földre a Crew Dragon
A két asztronauta épségben landolt. A SpaceX révén újra van saját űrhajója Amerikának.
A két asztronauta épségben landolt. A SpaceX révén újra van saját űrhajója Amerikának.
A VSS Unity fedélzetén személyre szabott ülésekből élvezhetik majd a gazdag űrturisták az űrhajó 12 ablakán át eléjük táruló látványt.
A remek kilátás mellé frissítők is járnak, és már útközben lehet posztolni a közösségi oldalakra.
A nagyvárosok partjainál üzemelő starthelyekről a Föld bármely pontja elérhető lenne fél óra alatt, és ezekről indulnának rakéták a Holdra és a Marsra is.
Múlt hétvégén az USA visszatért az emberes űrrepüléshez, és egyben történelmet is írt: egy magáncég segítségével küldött űrhajósokat az ISS-re. Megmutatjuk a legjobb fotókat az eseményről.
Vasárnap délután, 16:16-kor kapcsolódott össze a Nemzetközi Űrállomás és a SpaceX űrhajója, három órával később már az ISS fedélzetén volt a két NASA-űrhajós.
Szombaton sikeresen küldött űrhajósokat az űrbe a SpaceX, az időjárás ezúttal is kritikus tényező volt, de megkegyelmezett a Dragonnak.
A Starship SN4-es már több statikus hajtóműtesztet is kibírt, és eddig ez volt a leghosszabb életű Starship prototípus.
Minden szempontból jelentős mérföldkőhöz érkezett az USA űrprogramja: ismét amerikai földről, amerikai űrhajóval indulnak amerikai űrhajósok a Nemzetközi Űrállomásra.
A NASA igazgatója megerősítette, amit eddig sejteni lehetett: egy fehér Tesla Model X viszi majd Behnken és Hurley űrhajósokat a SpaceX rakétájához.
A NASA ismét képes lesz az oroszok nélkül űrhajóst küldeni a nemzetközi űrállomásra. A vírus miatt azt kérik, hogy otthonról nézze mindenki a történelmi rakétastartot.
Ufók? Éjszakai műszakos chemtrailszóró repülők? Titkos katonai mozgósítás? Nem, nem: azok a fura fények az éjjeli égen, amiket talán ön is látott, műholdak. Kösz, Elon Musk!
Az 1975-től 1992-ig használt futurisztikus NASA-logó jelképezi az űrkutatásba vetett optimista hitet. És most újra itt van.
Egy Szojuz pénteken pályára állított 34 OneWeb műholdat. Beindult tehát a verseny, már nem csak a SpaceX internetszóró műholdjai hálózzák be az eget.
A Crew Dragon vasárnapi sikeres vészhelyzeti tesztje volt az utolsó mérföldkő a SpaceX és a NASA közös felkészülésében.
A SpaceX hatalmas lépést tett afelé, hogy űrhajósokat szállíthasson a Nemzetközi Űrállomásra.
A Boeing Starlinere rossz kezdés után végül a küldetés java részét teljesítve tért vissza. „Tökéletes telitalálat volt” – mondta a landolásról a NASA igazgatója.
A Boeing űrhajója részben kudarcot vallott első tesztrepülésén, nem tudott csatlakozni a Nemzetközi Űrállomáshoz. A biztonság kedvéért vasárnap délután hazahozták.
A Boeing Starlinere jól van, csak kissé összezavarodott és nem találta az utat a Nemzetközi Űrállomáshoz. Ettől eltekintve mindenben jól teljesített.
A Starliner sikeresen elstartolt, rendben működik, de nem érte el a terv szerinti Föld körüli pályát, nem tud az ISS-hez kapcsolódni. Azt tervezik, hogy két napon belül visszahozzák a Földre.
Ha az űrhajót a következő félévben sikerül orbitális pályára állítani, jövőre már embert is szállíthat.
Most először látható az orrkúpburkolat begyűjtése. Ha sikerül rendszeresíteni, küldetésenként 6 millió dollárt spórolhat így a cég.
A napenergiával hajtott Lightsail 2 műhold saját erejéből magasabb Föld körüli pályára emelkedett.
A balesetet szivárgás okozta, fél évre vetette vissza a cég emberes űrhajós tesztjeit.
A lángokat hamar megfékezték, sérülés nem történt, de nagyjából harmincmillió forintnyi kár keletkezett a felszerelésben.
Több tízezerrel nőhet a Föld körül keringő műholdak száma, százával zavarhatják a távcsöveket. Mi lesz, ha pont egy Föld felé tartó aszteroidát takarnak ki?
A műholdakat egy Falcon 9-es hordozórakéta szállította, egy órával az indítás után álltak alacsony Föld körüli pályára.
A Blue Moon embereket és műszereket vihet a Hold vízben gazdag déli pólusához.
Elektromos hibára hivatkozva szombatra halasztják a Dragon kapszula kilövését.
Összeszedtük, mit lehet jelenleg tudni a SpaceX-űrhajó felrobbanásáról, és a lehetséges következményekről. Az egész privát űriparra hatással lehet a baleset.
Rovataink a Facebookon