A Fidesz feloszlatta váci alapszervezetét
További Belföld cikkek
- Karácsony Gergely: David Pressman barátja és hódolója Magyarországnak
- Máthé Zsuzsa: Még nem tudjuk, milyen hatással van a gyerek mentális egészségére, ha két édesapja vagy édesanyja van
- Újra figyelmeztet a rendőrség, hogy mit nem szabad csinálni soha az interneten
- Katonai járművek lepik el Budapest belvárosát a TV2 realityje miatt
- Hiába nem választási év az idei, fontos döntéseket hozhatnak a magyarok
Debreczeni János a váci csoport volt ügyvezetője elmondta, hivatalos értesítést még nem kaptak, jelenleg tehát egyfajta köztes állapotról lehet beszélni. Az előzményekről szólva közölte: mivel a nyári tisztújításon a leadott szavazatok számát tekintve patthelyzet alakult ki, a voksolást szeptemberben meg kellett volna ismételni. Erre azonban már nem kerülhetett sor, mert megérkezett a hír a tervezett feloszlatásról. Mindezt tényként is megerősítették a választmánynál október 5-én.
Mint mondta, ekkorra hívták be a váciakat személyes elbeszélgetésre, melyen közölték: a csoport kettészakadása, illetve az állandósult belső nézeteltérések miatt feloszlatják a váci alapszervezetet.
Debreczeni János ismertetése szerint maga az eljárás teljesen szabályszerű, ugyanakkor azokat is meg kell érteni, akik helyi szinten nem hajlandók együtt dolgozni a Fideszt korábban "elárult" párttársaikkal, illetve nem kívánnak tovább részt venni a váci "botránypolitizálásban".
A volt ügyvezető ez utóbbi kijelentésével egyebek mellett bevallottan a Bóth János polgármester ellen indított, szerinte hibás alapokon nyugvó fegyelmi eljárására utalt. A politikus megjegyezte: sajnálattal tapasztalja, hogy a Fidesz soraiban egyre több a "politikai hullámlovas" és növekvőben van a szélsőséges nézeteket vallók száma is. Hozzátette: ezekkel a jelenségekkel nem tud és nem is akar azonosulni.
A 23 tagú váci képviselő-testületben ülő 7 fideszes képviselő jövőjére vonatkozó kérdésére Debreczeni János azt válaszolta: mivel az önkormányzati képviselők nem visszahívhatóak, a testületben nem okoz kavarodást az ominózus választmányi döntés, melyről egyébként hivatalos értesítést még senki sem kapott.
Az értesítő levelek kézhezvételét követő 15 napon belül azonban minden helyi fideszesnek nyilatkoznia kell majd arról, hogy kéri-e megszűnt párttagsága megújítását, vagy sem. Aki nem kéri, az "kilépett" státuszba kerül, míg az igennel válaszolók elutasítás esetén a "kizártak" táborát gyarapítják. Akinek a kérelmére rábólintanak, az továbbra is a Fidesz tagja maradhat - tette hozzá a volt ügyvezető.
A történtek hátterében c sejtő politikus azt mondta: tavasszal majd kiderül, hogy a valaha fideszes színekben dolgozó váci képviselők közül kiket tartanak hiteles embereknek a választók, s kiket nem.