Ők irányítják az országot
További Belföld cikkek
-
Elfogatóparancsot adott ki a rendőrség az akasztással fenyegetőző férfi ellen
- Elkezdődött a szarvasmarhák leölése Levélen
- Gyermekmondókával békült ki egymással Baranyi Krisztina és Karácsony Gergely
- Menczer Tamás: Nehezebb dolgom van, mint Orbán Viktornak
- Hirdetésben támad Lázár János kullancsozós videója
Szerdán vették át a köztársasági elnöktől megbízólevelüket az új államtitkárok. A csúcsminisztériumi rendszerben többen közülük - például az oktatási, egészségügyi vagy környezetvédelmi - egy eddig önálló minisztériumnyi területet vesznek át. A politikai államtitkárok nagy része a Fidesz vagy a KDNP képviselője, a 34-ből 22-en tettek képviselői esküt is. A 8 közigazgatási államtitkár közül viszont senki sem politikus.
Minden tárcánál van egy parlamenti államtitkár, nekik kell majd a kapcsolatot tartani a törvényhozással. A csúcstárcáknál összpontosított egyes részlerületeket egy-egy politikai államtitkár felügyeli. A közigazgatási államtitkárok feladata elvben hogy őrködjenek a szakmai munka felett, és szóljanak, ha a politikusok álmai túl kuszává válnak.
Az alábbiakban röviden bemutatjuk, hogy kicsodák a magyar közigazgatás új vezetői.
Belügyminisztérium

Kontrát Károly parlamenti államtitkár: Az első Orbán-kormányban is a belügy politikai államtitkára volt, a közszolgálati rendszer reformjával foglalkozott. 2002 óta a Fidesz parlamenti képviselője. Jogász, Pápán jelenleg önkormányzati képviselőként funkcionál, korábban alpolgármester is volt. 1990 óta Fidesz-tag.

Tállai András önkormányzati államtitkár: Az első Orbán-kormány utolsó évében a pénzügyminisztérium politikai államtitkára volt. Adótanácsadóként és könyvvizsgálóként dolgozott politikai karrierje előtt. 2002 óta Mezőkövesd polgármestere, 1998 óta a Fidesz tagja.

Felkai László közigazgatási államtitkár: Az első Orbán-kormány idején is a tárca közigazgatási államtitkára volt. Pintér Sándor vitte oda, akit az egykor rendőr Felkai hivatalvezetőként szolgált, amikor Pintér országos főkapitány volt. A 2002-es kormányváltás után is megtarthatta néhány hónapig államtitkári posztját, majd a Fővárosi Közigazgatási Hivatal vezetője lett 2002-2004 között. Az a pletyka terjedt, hogy innen azért rúgták ki, mert ő volt az, aki először összeférhetetlennek minősítette Demszky Gábor főpolgármesteri és EP-képviselői állásait (később Demszkynek valóban döntenie kellett a két tisztség között).
Honvédelmi Minisztérium

Simicskó István parlamenti államtitkár: Az első Orbán-kormányban a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter államtitkára volt. Tavaly doktorált hadtudományokból, korábban vendéglátóipari és jogi diplomákat szerzett. Politikai pályafutása előtt egy zárakkal foglalkozó vállalkozása volt. A kispesti KDNP-ben kezdett politizálni, 1996-ban átlépett a Fideszbe, 2004 óta megint KDNP-s. Sokáig esélyesnek tartották a minisztériumi posztra is. Évek óta szorgalmazója, hogy civilek is kaphassanak tartalékos katonai kiképzést. 1998 óta parlamenti képviselő, 20 éve kung-fuzik.

Fodor Lajos közigazgatási államtitkár: 1970-ben lett hivatásos katona, Moszkvában és Washingtonban is folytatott katonai tanulmányokat. A magyar NATO-csatlakozást előkészítő tárgyalódelegáció fontos tagja volt. 1999-ben államtitkár-helyettes lett a tárcánál, de még ugyanebben az évben vezérkari főnökké, vagyis a magyar honvédség vezetőjévé nevezték ki. 2003-ban innen elmozdították, és Magyarország ausztráliai nagykövetévé nevezték ki.
Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium

Rétvári Bence parlamenti államtitkár: A jogi egyetem hallgatói önkormányzatának elnökékeként kezdett közéleti aktivitásba. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) elnöke. 2006 óta tagja a Fővárosi Közgyűlésnek. 2008-ban egy időközi választáson lett először parlamenti képviselő, a KDNP frakció tagja.

Balog Zoltán társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkár: Református lelkész, 1991-ben parlamenti tanácsadóként került a Fidesz közelébe. Orbán Viktor miniszterelnöki főtanácsadója volt az előző Fidesz-kormány idején, később Mádl Ferenc köztársasági elnök hivatalában is dolgozott. 2006 óta fideszes parlamenti képviselő. Az emberjogi bizottság elnökeként sokat foglalkozott a 2006-os rendőri brutalitással. Most cigánypolitikával foglalkozik majd.
Kovács Zoltán kormányzati kommunikációs államtitkár: Történész, egyetemi adjunktunktus. 1997 óta a debreceni Fidesz szervezet tagja. 2006 óta a városi önkormányzat kommunikációs tanácsnoka. Kurátor az MTV-t felügyelő közalapítványban.

Répássy Róbert igazságügyi államtitkár: Megalapítása óta tagja a Fidesznek. 1993-ban lett parlamenti képviselő, azóta minden ciklusban tagja az Országgyűlésnek. Volt már frakcióvezető-helyettes, frakcióigazgató és a párt jogi kabinetjének elnöke is. Az egykor ügyvédként is dolgozó politikus stabilan a Fidesz második vonalához tartozik már két évtizede.
Szabó Erika területi államigazgatási államtitkár: 1990-94-ben az SZDSZ, 1998 óta a Fidesz parlamenti képviselője. A Horn-kormány megalakulásakor lépett ki az SZDSZ-ből, és 1996-ban lett a Fidesz tagja. Jogász, a közigazgatással először a Kiskunhalasi Városi Tanácsban foglalkozott hivatásszerűen.

Szászfalvi László egyházügyi, civilügyi és nemzetiségi államtitkár: Balog mellett ő a másik református lelkipásztor a tárca államtitkárai közül. Alapításakor lépett be az MDF-be, 1998-ban a párt színeiben lett parlamenti képviselő. 2004-ben kizárták az MDF-ből, egy ideig független, majd fideszes képviselő volt, 2006 óta pedig a KDNP frakciójának tagja. 1990-2003 között Csurgó polgármestere volt, lemondott, de 2006 óta ismét betölti ezt a tisztséget.
Gál András Levente közigazgatási államtitkár: Jogász hallgatóként mint diákönkormányzati vezető kezdte közéleti tevékenységét. A kilencvenes évek elején az MTV Híradójánál dolgozott, külpolitikai híreket szerkesztett. 1994 óta ügyvéd, 2002-ben saját ügyvédi irodát alapított. Az Orbán-kormány idején az oktatási tárcánál dolgozott, előbb miniszteri biztosként háttérintézmények felügyeletével foglalkozott, majd 2000-2002-ben közigazgatási államtitkár volt.
Nemzetgazdasági Minisztérium

Cséfalvay Zoltán stratégiai államtitkár: Az Andrássy Gyula egyetem professzora az utóbbi években több nyilatkozatában is támadta Simor András jegybankelnököt, és élesen kritizálta a Gyurcsány-kormányt. Matolcsy Györggyel közösen szerkesztette a tavaly áprilisban megjelent Jövőkép című könyvet, ami Fidesz-közeli közgazdászok elképzeléseit foglalta össze. Pályája nagy részén kutató közgazdászként dolgozott. Az egyik kitalálója és koordinátora volt az első Orbán-kormány idején a Széchenyi-tervnek, 2000-2002-ben a gazdasági minisztérium államtitkár-helyetteseként dolgozott.

Becsey Zsolt külgazdasági államtitkár: Karrierjét a külügyminisztériumban kezdte, és fontos tagja volt a magyar EU-csatlakozást előkészítő diplomáciai csoportnak. Brüsszeli nagykövet-helyettesként is szolgált, majd 2004-2009-ben a Fidesz EP-képviselője volt. Ő volt az Európai Néppárt adóügyi szakértője, és ebben a minőségben a frakció részéről ő ellenőrizte Kovács László akkori magyar biztost. Az EP-ben a vajdasági magyarok ügyét is rendszeresen felkarolta, a szerbiai magyarok még aláírást is gyűjtöttek, hogy a Fidesz 2009-ben is elindítsa az EP-választáson, azonban a párt nem akarta, hogy újra brüsszeli képviselő legyen.

Bencsik János energiaügyi és otthonteremtési államtitkár: Az eredeti szakmája szerint hitoktató és szociológus Bencsik 1990 óta Tatabánya polgármestere. Az SZDSZ-ben kezdett politizálni, 1998-ban még e párt országos listájáról szerzett parlamenti mandátumot, azonban alig néhány hónap múlva kilépett a pártból, és lemondott a képviselőségről is. 2004-ben csatlakozott a Fideszhez, és 2006 óta már ennek a pártnak a parlamenti képviselője. Az elmúlt években energetikai ügyekben hívta fel magára a figyelmet.

Czomba Sándor adó- és pénzügyi szabályozásért felelős államtitkár: Gépészmérnök, első választott tisztségét önkormányzati képviselőként Vásárosnaményben viselte. 1998 óta a Fidesz tagja, 2006 óta parlamenti képviselő. Korábban szülővárosa munkaügyi kirendeltségét vezette.

Naszvadi György költségvetési államtitkár: Karrierjének zömét a pénzügyminisztériumban töltötte. Az Antall-kormány idején helyettes államtitkárrá nevezték ki, majd 1995-ben elküldték, és a Pest megyei TÁKISZ (Területi Államháztartási és Közigazgatási Információs Szolgálat) igazgatója volt 1998-ig. 1999-ben az első Orbán-kormány idején visszakerült a pénzügyi tárcához, közigazgatási államtitkár lett. 2002-ben megint kikerült a PM-ből, az Államkincstár élére ment, később elnöki tanácsadó lett. Az első Orbán-kormány által kidolgozott kincstárnoki rendszer koncepciója fűződik a nevéhez, a szocialista-szabad demokrata kormányok nem vetették be ezt a költségvetési kontrollt erősítő intézményt, csak a Bajnai-kormány nyúlt ismét ehhez a megoldáshoz.
Kármán András adó- és pénzügyi szabályozásért felelős államtitkár: A Magyar Nemzeti Bankban dolgozott hosszú évekig, a jegybanki piramisban a harmadik szintig küzdötte fel magát, a pénzügyi elemzések részleg vezetője volt. Főleg pénzügypolitikai kérdésekkel foglalkozott, de a költségvetési elemzési részleg is alá tartozott a jegybankban. Beemelése a második Orbán-kormányba kisebb meglepetést keltett, mert korábban nemcsak hogy nem volt semmilyen kapcsolata a Fidesszel, de egyenesen a szocialista-liberális nézetekkel szimpatizáló személynek tartották sokan a kormánypártban.
Nagy Róza közigazgatási államtitkár: Az első Orbán-kormány idején is a Matolcsy György vezette gazdasági tárca közigazgatási államtitkára volt. A hévízi gyógyfürdő és gyógykórház stratégiai igazgatójaként dolgozott az elmúlt években. Akkoriban a városi Fidesz négy képviselője feljelentette a fürdőt, mert szerintük gazdasági visszaélések történtek az intézményben. Nagyot ugyan személy szerint semmivel sem vádolták, ám mindenképpen fura helyzet, hogy a részben általa vezetett intézményt a helyi Fidesz támadta. Az új államtitkárt azért is támadták a jobboldalon, mert Molnár Lajos volt SZDSZ-es miniszter feleségének a testvére.
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

Fónagy János parlamenti államtitkár: Jogász, politikus. Az első Orbán-kormányban előbb a gazdasági tárca, majd kis ideig a kancelláriaminisztérium államtitkára volt, 2000 és 2002 között pedig közlekedési és vízügyi miniszter. 1985-ig MSZMP-tag volt, 1993 óta Fidesz-tag, 1998 óta parlamenti képviselő, 2007-től budapesti Fidesz-elnök. A kampányban a bezárt vasútvonalak újranyitását ígérte. Nagy feltűnést keltett szakmai körökben, hogy tavaly Podolák György szocialista politikussal nyújtott be közös törvényjavaslatot energetikai szabályozás ügyében.
Halasi Tibor vagyonpolitikáért felelős államtitkár: Jogász, az első Orbán-kormány idején az ÁPV vezérigazgató-helyettese, az Antenna Hungária Rt. igazgatósági tagja, 1998-1999-ben a Magyar Fejlesztési Bank felügyelőbizottságának tagja volt. Az MTI fb-elnöke 2005 óta, az MNV-t ellenőrző bizottság fideszes delegáltja.
Hegmanné Nemes Sára ppp felügyeletért felelős államtitkár: Közgazdász, adótanácsadó, könyvvizsgáló és fideszes politikus. 2006 óta Szolnok gazdasági alpolgármestere. Korábban a városi tévé igazgatósági elnöke, és a Nagykunsági Erdészeti és Faipari Zrt. fb-elnöke volt.
Molnár Ágnes fejlesztési és koordinációs államtitkár: Gyermekorvos, fideszes parlamenti képviselő 2006 óta. 2001 óta párttag, 2003 óta a párt regionális politikai igazgatója, elnöki koordinátor. A Régióturizmus Kft. és az Arcus Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója, férjével egészségügyi vállalkozásuk is van.
Nyitrai Zsolt infokommunikációs államtitkár: Jogász, a Fidelitas alelnöke. 1994 óta Fidesz-tag, 2000-2002 között az ISM kabinetfőnök-helyettese, 2002 óta parlamenti képviselő. 2006 óta a Fidesz operatív igazgatója. 2006 óta informatikai szakpolitikusként dolgozik.

Völner Pál infrastrukturális államtitkár: Jogász, 2006 óta a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés fideszes elnöke, az idei választáson lett először parlamenti képviselő. Korábbi munkahelyei között van az APEH Pest megyei adófelügyelősége, és a nyergesújfalui Eternit Vállalat, 1998-ban saját ügyvédi irodát nyitott.
Vízkelety Mariann közigazgatási államtitkár: Jogász, a Baross Gábor Nemzeti Gazdaságpártoló Társaság titkárságvezetője, a Széll Kálmán Alapítvány kuratóriumának tagja. Az első Orbán-kormányban a Miniszterelnöki Hivatalban dolgozott helyettes államtitkárként.
Nemzeti Erőforrás Minisztérium

Halász János parlamenti államtitkár: Az eredetileg matematikus végzettségű, de politikai pályafutása előtt művelődési házat vezető Halász öt hónapig volt már államtitkár az első Orbán-kormányban, a kulturális tárcánál. A 90-es években a Szóla Rádió nevű debreceni közösségi adó mögötti alapítványt vezette. 1995 óta debreceni önkormányzati képviselő, 2006 óta alpolgármester. 1998 óta a Fidesz parlamenti képviselője.
Czene Attila sportért felelős államtitkár: Olimpiai bajnok úszó (1996-ban Atlantában nyert aranyat), a Szombati Esti Láz című tévéműsor első sorozatának győztese. Az idei kampányban egy fideszes kampányvideóban is feltűnt.

Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár: Az eredetileg francia-orosz szakos középiskolai tanár 2006 óta KDNP-s képviselő, a Fideszbe pedig 2003-ban lépett be. Már a rendszerváltás előtt is oktatáspolitikával foglalkozott, 1972-ben lett a Művelődésügyi Minisztériumban főelőadó, 1988-ig az MSZMP tagja volt. Később gimnáziumi igazgató, majd egyetemi oktató volt. A Németh László Gimnázium vezetőjeként ő fejlesztette ki a nyolcosztályos középiskolai modellt.

Soltész Miklós szociálpolitikai államtitkár: Az üzemmérnök végzettségű politikus Fónagy János közlekedési miniszter kabinetfőnöke volt az első Orbán-kormány idején. 2002-ben fideszes parlamenti képviselő lett, 2006 óta a KDNP frakciójában dolgozik. A régi KDNP romjain alakult Fidesz-barát MKDSZ alelnökévé választották 1997-ben, és bő három évig a Fővárosi Közgyűlésnek is tagja volt.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár: A SOTE Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja. Az Egészségügyi Menedzserképző Központ egyik megalapítója és tanára, 2009-től igazgatója. 1995-2000 között a központban már egyszer beosztottja volt mostani miniszterének, Réthelyi Miklósnak.
Szőcs Géza kulturális államtitkár: Az erdélyi költő a 80-as években szamizdat kiadványokat szerkesztett Romániában és ezért többször is letartóztatták. 1986-ban Genfbe, 1989-ben Budapestre költözött, majd 1990-ben visszatért Kolozsvárra. Az RMDSZ-ben politizált, a párt alelnöke és szenátora is volt. Később azonban az RMDSZ ellenében szerveződő Magyar Polgári Pártot támogatta. A Fidesz néhány vezetőjével évek óta közeli kapcsolatban áll, a párt korábban őt delegálta a Duna TV kuratóriumába is.
Jávor András közigazgatási államtitkár: Az Antall-kormányban a népjóléti tárca közigazgatási államtitkára volt. A KDNP Egészségügyi Szakbizottságának az elnökeként foglalkozott azóta politikával, cikket írt például a vizitdíj ellen. 2001-2003-ban a Népegészségügyi Programiroda vezetője volt. Jávor eddig a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának informatikai intézetét igazgatta. Ugyanezen a karon dékán a tárca egészségügyi államtitkára.
Vidékfejlesztési Minisztérium
Ángyán József parlamenti államtitkár: A gödöllői Szent István Egyetem tanára, az agráregyetem egyik intézetének igazgatója. 2006 óta fideszes parlamenti képviselő.

Czerván György agrárgazdasági államtitkár: A tápiószentmártoni Aranyszarvas Mezőgazdasági Rt. elnök-vezérigazgatója. A rendszerváltáskor még az Agrárszövetségben politizált, de már 1990-ben átállt a Fideszhez. Volt önkormányzati képviselő, alpolgármester, 1998 óta pedig parlamenti képviselő.

Illés Zoltán környezetügyi államtitkár: Biológus-vegyész, a Közép-Európai Egyetem oktatója. Az Antall-kormány első fél évében a környezetvédelmi tárca államtitkár-helyettese volt. 1994 lépett be a Fideszbe, 2003-ig a párt alelnöke volt. 1998 óta parlamenti képviselő.
Kardeván Endre élelmiszerlánc-felügyeleti és agrárszakigazgatási államtitkár: 1976-ban kezdett állatorvosként dolgozni Zala megyében, 2004 óta a megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás igazgatója.

V. Németh Zsolt vidékfejlesztési államtitkár: Vasvár polgármestere 1990 óta (a 94-98-as ciklust kivéve). Az MDF-ben kezdett politizálni. 1998-ban és 2002-ben is MDF-esként lett parlamenti képviselő, 2004-ben Lezsák Sándor csoportjával együtt ő is távozott a pártból, és 2006 óta már fideszesként politizál.
Farkas Imre közigazgatási államtitkár: A Geozédiai és Térképészeti Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese volt mostani kinevezéséig.
Miniszterelnökség

Varga Mihály a Miniszterelnökséget vezető államtitkár: 1990 óta megszakítás nélkül a Fidesz parlamenti képviselője. Az első Orbán-kormányban előbb államtitkár, majd miniszter volt a pénzügyi tárcánál. Jelenleg a Fidesz egyik alelnöke. A karcagi református közösség presbitere.
Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Belföld
Másfél nap alatt összegyűlt Hadházy Ákos 12 milliós büntetése
A politikus megindokolta az akciót, és azt is elmondta, miért nem fog több hasonlót tenni.
március 23., 18:05
- Belföld
Meglátogatta a kórházban az újdörögdi baleset sérültjeit a honvédelmi miniszter
Szalay-Bobrovniczky Kristóf a sérültek állapotáról is beszámolt.
március 23., 17:24
- Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz tiszta vizet öntött a pohárba, tagadta az ellene felhozott vádakat
A volt vezérkari főnök egy videót is közzétett arról, hogy „küzd a zsír és a toka ellen”.
március 23., 20:46
- Mindeközben
Pásztor Erzsi: Embertelen ára van a minőségi ételeknek, de úgy vagyok vele, hogy 88 évesen már megveszem
33 perce
- Mindeközben
Nosztalgikus fotókkal köszöntötte testvéreit Király Linda a születésnapjuk alkalmával
4 órája
- Belföld
Elfogatóparancsot adott ki a rendőrség az akasztással fenyegetőző férfi ellen
Kiderült a neve is.
42 perce
- Belföld
Megint kigyulladt egy mozdony, ezúttal Celldömölknél
Két napon belül ez a második mozdonytűz.
március 23., 18:35
- Belföld
Tarolt az elítélt ellenzéki jelölt az újpesti választáson
Gyurcsány Ferenc a Fidesznek és a Tiszának is beszólt az eredmény után.
március 23., 19:59
- Belföld
A Momentum frakcióvezetője Párizsban mutatja be, hogy „mivel jár, ha hagyjuk a szélsőjobb előretörését”
A politikus a Democracy and Liberty Summit eseményre kapott meghívást.
március 23., 18:08
- Címlapon
Olyan fegyverrendszert telepített Amerika, hogy a kínaiakban megállt az ütő
Egyesek szerint ezzel egyértelműen Kínát vették célba.
3 órája
- Címlapon
Vlagyimir Putyin újabb háborúra készülhet: Európára is lecsaphat a Szovjetunió 2.0
Megvan az első három ország, amely Ukrajnát követheti a sorban.
59 perce
- Belföld
Megszólalt a fonói gyillkossággal vádolt férfi barátja: mindenki tudta, hogy „fóliázik”
Egy bolti eladót és két idős embert bántalmazott a nyílt utcán mindenféle előzmény nélkül.
március 24., 05:51
- Belföld
Babakocsira csukta rá az ajtót egy buszsofőr Debrecenben
Az ügyben vizsgálat indult.
március 23., 06:49
- Címlapon
Itt a fordulat az időjárásban: hózáporok vetnek véget a 20 fokos melegnek
A viharos széllökések sem kímélnek minket.
4 órája
- Belföld
Barna medve kóborol Mátrakeresztes környékén
Hatalmas medvemancsnyomot fotózott egy túrázó.
március 23., 16:41
- Belföld
Mentőtiszthallgató láthatott el betegeket a szekszárdi kórházban
Az esetet Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő lebegtette meg.
március 23., 06:20
- Címlapon
Donald Trump megosztó tervéhez kéri Orbán Viktor segítségét Benjamin Netanjahu
A Times of Israel szerint több megállapodás is születhet.
2 órája
- Mindeközben
Freddie a szépségről: Hiba a külcsínre építkezni, mert az el fog múlni, és mindig jönnek fiatalabbak, vonzóbbak
8 órája
- Mindeközben
Ifj. Schobert Norbert gitárt ragadt és énekelni kezdte Elvis Presley egyik legismertebb dalát
10 órája
- Belföld
Orbán Viktor az angolokat kifütyülő gyerekekről: Akkor láttam, hogy itt még lesznek nagy dolgok
A miniszterelnök nemcsak a politikában, hanem a futballban is áttöréseket vár.
március 23., 21:47
- Belföld
Orbán Viktor egy füzetbe írta fel a 2030-ban világbajnoki döntőt játszó csapat összeállítását
Egy régi történetet is elmesélt a kormányfő.
március 23., 09:42
- Belföld
A magyarok főként egy dolog miatt stresszelnek, ami súlyos következményekkel is járhat
Akár szívinfarktushoz, sztrókhoz, depresszióhoz is vezethet, ha nem tudjuk enyhíteni a szorongást.
március 23., 14:56
- Belföld
Megtámadták a Momentum egyik aktivistáját Erzsébetvárosban
Valaki figyelhette a szélsőséges eszmék ellen kiálló aktivistát.
március 23., 09:50
- Belföld
Új szabályt vezetne be a parlamenti belépésnél a Fidesz frakciószóvivője
Németh Balázs hiányolja a csomagok átvizsgálását.
március 23., 15:00
- Belföld
Az esti meccs miatt megváltozik Budapest közlekedése, mutatjuk az eltéréseket
A lezárások és terelések már délután 3 órakor megkezdődtek.
március 23., 15:28
- Belföld
Párjával kapták lencsevégre a börzsönyi vadmacskát
A felvételt a Duna-Ipoly Nemzeti Park tette közé a közösségi oldalán.
március 23., 10:20
- Címlapon
Menczer Tamás: Nehezebb dolgom van, mint Orbán Viktornak
Veszélyességi pótlékot is kért a Fidesz kommunikációs igazgatója.
2 órája
- Belföld
Magyar Péter bakot lőtt, amikor a balatonhenyei birtokról kérdezte Orbán Viktort, amit már egy 2021-es cikk megválaszolt
A Tisza Párt elnöke kérdésében a miniszterelnök lányának szerepét firtatta.
március 23., 11:36
- Belföld
Forgalomba állt két új akadálymentes villamos Budapesten
Karácsony Gergely megfogalmazta, mi a cél.
március 23., 13:05
- Belföld
Nem pénzben fizették ki, és még többmilliós bírság is vár a „fémbizniszelő” férfira
Két év alatt 13 tonna fémhulladékot és akkumulátort adott le a kereskedésbe.
március 23., 17:09
- Mindeközben
Titokban összeházasodott Henry Kettner és párja, gyönyörű helyen keltek egybe a szerelmesek
12 órája
- Belföld
Bűnügyi felügyelet alá helyeztek egy férfit, aki három nőt molesztált Miskolcon
Az elkövetőnél fennállhat a bűnismétlés és a szökés veszélye.
március 23., 14:23
- Belföld
Kutyaürüléket öntöttek a Mi Hazánk képviselőjének autójába Gyömrőn
Kisberk Szabolcs szerint állatkínzók állhatnak az eset mögött.
március 23., 14:33