Aki a köztársaság kikiáltása előtt három nappal, 1989. október 20-án vett frankot, az a Bokros-csomag idejére megháromszorozta a forintban számolt megtakarítását (mostanra pedig meghatszorozta). Aki viszont frankban adósodott el, egyetlen októberben sem állt még olyan rosszul, mint most.
Hány gyerek fogan ma? Mennyien mennének haza az otthon hagyott mobiltelefonjukért a munkahelyükről? Végignézhető-e a Sátántangó a Hidasnémeti-Magyarbóly vonatút alatt? Egész napos adatfolyam a magyarokról a statisztikai világnap alkalmából.
Kedden éjjel 22 és szerda hajnali 3 óra között utazik a legkevesebb utas a MÁV belföldi járatain - tudtuk meg a társaságtól, ami nem meglepő, mert ekkor vonat is alig megy. A legtöbben péntek délutánonként, 14-18 óra között vonatoznak.
Hajnali fél hatkor kezdenek a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. hulladékbegyűjtői a Nagykörúton belüli és a rövidesen nagyforgalmú területeken. Naponta 300 jármű gyűjti a szemetet a fővárosban, ebben benne vannak a klasszikus, vegyes hulladékot szállító kukásautók mellett a lomtalanítást, kerti zöldhulladék begyűjtést, szelektíven gyűjtött hulladékot szállító járművek is.
Forrás: Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.
Tavaly 2,5 millióan fordultak meg kórházakban, átlagosan nyolc napig ápolták a betegeket. Ez majdnem egy nappal kevesebb, mint tíz éve, az örvendetes fejlemény valószínűleg az egynapos betegellátás felfutásának köszönhető.
Tavaly összesen 15360 embert ébresztettek valamelyik büntetésvégrehajtási intézeben. Közülük 10 590 volt elítélt, 4 502 előzetes letartóztatásban, 186 kényszergyógykezelt és 82 elzárásra beutalt volt.
Forrás: KSH
Korán kellett kelnie annak, aki átszállás nélkül a legtöbb időt tölti ma Magyarországon vonaton. Hidasnémetiből fél hét után pár perccel indult egy vonat, hogy 7 óra öt perccel később, délután 13:41-re érjen Magyarbolyra. Ezalatt 515 kilométert megtesz meg. Van egy ennél is nagyobb türelmet igénylő vonat, de az csak nyáron jár Záhony és Keszthely között, reggel 3:55-kor indul, és 9 óra 19 perc alatt ér el a Balaton nyugati partjára. Ezalatt 526 kilométert gyűr le.
Korábbi felméréseinkből kiderült, hogy nagyon sokan használják a mobil ébresztő funkcióját, ezért egyáltalán nem lepődünk meg a Vodafone kérdőívének eredményén: a mobilozók harmada először a mobiljára néz rá reggel. Egészen biztos, hogy ez nemcsak a Vodafone, hanem a Telenor és a T-Mobile ügyfeleire is igaz, tehát több millió magyar nyomja meg a menügombot az első korty kávé lenyelése előtt.
(Forrás: a Vodafone 750 fős mintán készült, és nem reprezentatív kutatása.)
Reggel hétre minden nap elkészül az állatkerti takarmánykonyhában a majompogácsa, a főtt burgonya, a tejbegríz és a madaraknak készített lágyeleség. Ezeket a takarmányokat központilag készítik elő, nem az egyes állatházakban. (forrás: Fővárosi Állatkert)
A nyolcórás kezdés ellenére a legtöbb iskolába már háromnegyed nyolcra be kell érni. Tavaly összesen 774 ezer általános iskolás indult el reggelente. 558-an 18 és 22 év közöttiek voltak.
Forrás: KSH
Dugó van az utakon, mint minden reggel.
Forrás: KSH
Reggel háromnegyed nyolckor van a rádiós hallgatottság első csúcsa, vagy másképpen az első tüske a hallgatottsági grafikonon. Ilyenkor Magyarország autóban ül, sőt nagyrészt a dugóban, és a reggeli műsorokat hallgatják.
A két új rádióadó, a Class FM és a NeoFM indulása után hónapokig kérdés volt, hogy melyik csatornát hallgatják reggelente többen, a pr-osztályok különböző, össze nem vethető számokkal dobálóztak, és a keveredést megkönnyítette, hogy éppen év elején váltotta fel a mérést végző Szonda-Ipsos régi naplós módszert az új, modernebb, telefonos és emailes lekérdezésen alapuló rádiós hallgatottságmérés.
A helyzet azóta sem sokat változott a NeoFM Bumerángja még mindig fej-fej mellett halad a ClassFM Morning show-jával. És eközben még mindig a Kossuth Rádió a legnépszerűbb.
Nincs olyan szigorú érkezési időpont, mint az iskolákban, leginkább a szülők munkakezdésén múlik, hogy mikor érnek be az óvódások. Tavaly 328 ezren voltak, egy csoportban átlagosan 22,8-an.
A három év alattiak 8,9 százaléka volt bölcsődés 2009-ben. Igény többre is lenne, és a bölcsődék befogadóképessége is nő évről évre, tavaly mégis 5639 gyerek felvételét férőhely hiányára hivatkozva utasították el.
A rádiók is a 18-49 év közötti korosztályt értékesítik, a korcsoport hallgatottsága alapján fizetnek a hirdetők. A Szonda-Ipsos adataiból jól látszik, hogy a reggeli műsorsávban, ez elmúlt hat hónap hallgatottságának átlagát nézve nincs különbség a Boros-Bochkor páros és a Sebestyén Balázs - Vadon János - Rákózci Ferenc trió népszerűsége között: a NeoFM és a ClassFM hallgatottsága közti különbség hibahatáron belül van, vagyis kimondhatjuk, hogy a két rádiót ugyanannyian hallgatják a 18-49 év közöttiek közül.
A Kossuth hallgatói viszont főleg nyugdíjasok, amit jól mutat, hogy amíg a teljes lakosság körében a legnépszerűbb a reggeli 180 perc, addig az aktív lakosság körében csak a harmadik, és fele annyian sem hallgatják a műsort, mint a Bumerángot vagy a Morning show-t.
Hogy pontosan statisztikailag melyik percben, azt nem tudjuk, de a KSH szerint 9 és 10 között születik a legtöbb gyerek. Meghaladja a három kilót egy átlagos magyar újszülött, pontosabban 3266 grammos. 1980 óta nőtt a születéskori súly, akkor még csak 3148 gramm volt. Érdekes viszont, hogy az elmúlt két évben, ha csak pár grammal is, de könnyebb gyerekek születtek.
Forrás: KSH
A tőzsdeindex október 20-i – vagy, ha az hétvége volt, ahhoz legközelebb eső napi – nyitóértéke az elmúlt tíz évben csak egyszer, a hitelválság kezdete előtt volt a mostaninál magasabb szinten. A válság hatására 2008-ban a négy évvel korábbi szinten volt ezen a napon a nyitóárfolyam.
Forrás: Millward Brown Hungary – TGI 2009/3-4; 2010/1-2 alapján a Mindshare feldolgozásában
Jelenleg 84266139 hozzászolás található a fórumon, ez összesen 24Gb-ot jelent, az eléréshez szükséges indexek további 15GB-ot foglalnak.
A nemrég megszüntetett Egészségbiztosítási Felügyelet a hazai kórházakról készült kérdőíves felmérésében az ellátórendszert egészen az apró részletekig feltérképezte. Az adatok a 2010-es kórházi Indikátorrendszerből származnak. A fanszőrzet kórházi borotválása sok szülő nőnek megalázó élmény volt, de tegyük hozzá, a divat hatására és a kozmetikák kiszélesedő szolgáltatásainak köszönhetően ezt a műveletet ma már jellemzően nem a kórházakban végzik.
A devizapiacokon nincs olyan szigorú értelemben vett zárva és nyitva tartás, mint a tőzsdén, a kereskedés lényegében 24 órán át folyamatosan zajlik. A forintunkkal azonban főleg abban az időszakban kereskednek intenzíven, amikor nálunk munkaidő van. Az euró még sosem volt olyan drága október 20-án reggel, mint ma.
Reggelente már egy ideje inkább Liptai Claudiával kelnek a nézők és nem Liluval, a fogmosás közben már több mint három hónapja a legtöbben a Mokkára kapcsolnak, és nem az RTL Klub Reggelijét. A hajnali tévézés az RTL Klub szerint költséges, és nem érdekli a hirdetőket sem, ezért a csatorna költségcsökkentésre hivatkozva nyár óta csak hétkor kezdi a bulvártémákkal foglalkozó stúdióműsort, a Tv2 meg erre azt szokta válaszolni, hogy az RTL egyszerűen nem találta meg az egyensúlyt a celebek és a politika között, ezért vesztett a reggeli idősávot.
Akik félálomban, kávés bögrével a kézben háttértévéznek, éveken át üveges szemmel az M1-re kapcsoltak. A Napkelte kirúgása óta azonban a közszolgálati tévé már reggel sem érdekel senkit.
A pesti tőzsdén négy nagy forgalmú, úgynevezett blue chip részvény van. Ezek adják a részvényindexet meghatározó BUX kosár 92,24 százalékát.
Elkezdődtek a műtétek a kórházakban.
A bloggerek alapvetően alszanak éjszaka és nem nézik a Barátok köztet, ezt tudjuk kiolvasni abból, hogy hajnali 3-4 között a legkisebb (0,38%) és este 20-21 (6,47%) között a legerősebb időszak a blog.hu-n.
Persze egészen más a helyzet, amikor véletlenül otthon hagyják a mobilt, a felük vagy idegeskedne a nem fogadott hívások miatt, vagy visszamenne megpróbálná megszerezni a készülékét. Egyébként az idegeskedők nagyobb része nő (65%), míg a férfiak hajlamosabbak hazamenni a mobilért (52%).
A Vodafone kutatása 750 fős mintán készült, és nem reprezentatív.
Tíz évvel ezelőtt még 38 ezren voltak betegszabadságon átlagosan naponta, ma a statisztika szerint 29 ezren maradtak otthon.
Aki a köztársaság kikiáltása előtt három nappal, 1989. október 20-án vett frankot, az a Bokros-csomag idejére megháromszorozta a forintban számolt megtakarítását (mostanra pedig meghatszorozta). Aki viszont frankban adósodott el, egyetlen októberben sem állt még olyan rosszul, mint most.