A három budapesti szavazókörben fog a legtovább tartani a szavazás. A budapesti szavazókörökben még több százan állnak sorba, a vidéki helyszínek nagy részén már tízes nagyságrendűre csökkent a várakozók száma. Ez azt jelenti, hogy az utolsó szavazóra még akár több órát is kell várakozni, jelentette be az OVB. Az Országos Választási Bizottságban még mindig nincs végleges döntés arról, hogy felülbírálják-e, az öt perccel hét óra előtt hozott döntést a kampánycsend rendkívüli meghosszabbításáról. A bizottságban arról folyik a vita, hogy a törvény szellemiségének az értelmében este hét óráig, vagy az utolsó szavazat leadásáig tart-e a kampánycsend.
"Korai még pozíciókról beszélni, nem formális a második forduló, minden
szavazat számít" - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Szegeden, ahol két billegő körzet is van.
A baloldali-liberális politikusok és közéleti szereplők alkotta szervezet arra kéri a "demokratikus elkötelezettségű" választókat, hogy a győzelemre esélyes MSZP-s vagy LMP-s jelöltet támogassák. Ezzel mindkét párt stratégiájával szembe mennek. Schiffer András szerint a felhívás az LMP-re való szavazásként is értelmezhető, az amúgy LMP-s jelölt Charta-szóvivő Fleck Zoltán ugyanakkor pártsemlegesnek nevezte a szervezet közleményét.
Az Országos Választási Iroda (OVI) adatai szerint az országgyűlési képviselő-választás második fordulójában az igazolással szavazók mintegy fele tíz szavazókörben fog voksolni - közölte Virág Rudolf, az OVI vezetője. Az első fordulóban abból a 3174 szavazókörből, ahol az igazolással szavazók adhatták le voksukat, 23 (alapvetően budapesti, és néhány vidéki) nem zárt be 19 órakor, ez a kijelölt szavazókörök 0,7 százaléka.
A második fordulóban a kiadott igazolások száma 18 705, ebből 15 582 választó még nem vetette fel magát az igazolás helye szerinti település névjegyzékébe, azaz nekik a szavazatszámláló bizottságok előtt kell hosszabb adminisztrációra számítaniuk. A második fordulóban 391 igazolással szavazásra kijelölt szavazókörben lesz voksolás, ebből tíz szavazókör lesz "alapvetően érintett" az igazolással szavazásban, vagyis ebben a tíz szavazókörben szavaz az igazolással voksolók mintegy fele. (MTI)
Kampánycsendet sértettek a külföldről több választópolgárnak elküldött, a szocialista jelölt, Szekeres Imre mellett agitáló elektronikus levelek és sms-ek Jász-Nagykun megye 2-es számú, alsó-jászsági egyéni választókerületében - állapította meg a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Területi Választási Bizottság.
A testület pénteki ülésén ellentétesen döntött az első fokon eljáró helyi választási bizottsággal, amely korábban elutasította az ezzel kapcsolatos beadványt. (MTI)
A Fidesz szerint a kormány több millió forint végkielégítést fizet az elbocsátott szakállamtitkároknak, mégpedig teljesen feleslegesen, hiszen néhány héten belül a kormányváltással egyébként is megszűnik a megbízatásuk.
Fónagy János fideszes országgyűlési képviselő azt mondta: mindez újabb bizonyítéka annak, hogy a mostani kabinet még a kormányváltás előtt ki akarja üríteni a kasszát. A politikus úgy véli, az elbocsátások egyetlen oka, hogy végkielégítést lehessen fizetni a szakállamtitkároknak. (MTI)
A Fidesz célja nem a kétharmados többség, hanem minél több választó bizalmának megszerzése, közölte Schmitt Pál, a Fidesz európai parlamenti képviselője. A politikus azt mondta, hiába próbálják félrevezetni az embereket, a választásnak még nincs vége.
Schmitt Pál hozzátette, "nem kétharmadról beszélünk, mert az kirekesztő lehet", a Fidesz törekvése a lehető legtöbb szavazat megszerzése, mert így tudják majd munkájukat mindenki érdekében végezni.
Arra a kérdésre, hogy milyen szerepre készül, a jelenleg az Európai Parlament alelnökeként dolgozó politikus úgy felelt: nyomatékosan kér mindenkit, ne azzal foglalkozzon, hogy kinek milyen pozíció jut, jelenleg ugyanis a mozgósítás a feladat. (MTI)
Az MSZP a választások jövő vasárnapi második fordulójában azokra számít, akik szerint meg kell akadályozni "Orbán Viktor teljhatalmát", és akik szerint számít,hogy milyen erős demokratikus kontrollja lesz a Fidesz elnökének.
Mesterházy Attila és Lendvai Ildikó vasárnapi budapesti közös sajtótájékoztatójukon azt mondták: a szocialisták mind az 57 nyitott választási körzetben a következő hét napban a demokráciáért, a teljhatalom ellen kampányolnak. Az MSZP listavezetője aláhúzta: ebben a küzdelemben mind az 57 körzetet esélyes körzetnek tartják. Az MSZP elnöke pedig úgy fogalmazott: nem azt kérik a nem baloldali választóktól, hogy szeressék az MSZP-t, hanem azt, hogy "használják".
Lendvai Ildikó szerint azért is ki kell használni a hét nap minden lehetőségét, mert mintha "zajlana már a teljhatalom főpróbája". Ezt azzal indokolta, hogy az ügyészség elutasította a nyomozást a Kubatov-ügyben; az igazságszolgáltatás úgy döntött, hogy Szijjártó Pétert mégsem terheli gyanú; s felmentették a gyanú alól az UD. Zrt.illetékeseit.
Aktivistákkal,szórólapokkal, óriásplakátokkal, személyes levelekkel, támogatói nyilatkozatokkal, hirdetésekkel és automatikusan kezdeményezett telefonhívásokkal kampányol a MSZP a "demokrácia mellett, a teljhatalom ellen" abban a 57 egyéni körzetben, ahol jövő vasárnap második fordulót tartanak.
Helyi, úgynevezett dm-levéllel célzottan, személyre szólóan küldik el, több helyen külön írtak az első választóknak, a nyugdíjasoknak.
A kormányszóvivő szerint a kabinet nem mentett fel milliókért szakállamtitkárokat, csak egyetlen egy személy távozásáról van szó; "árnyékra vetődött a Fidesz". Így reagált Szollár Domokos szombaton a Fidesz állítására, miszerint a kormány több millió forint végkielégítést fizet az elbocsátott szakállamtitkároknak.
Szollár leszögezte: Székely Judit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára volt az egyetlen, akit március végén felmentett a miniszterelnök.
A kormány semmi ilyen akcióra nem készül - mondta, hozzátéve, hogy a kabinet a kormányváltásra tekintettel igen "szigorú és a magyar demokráciában példátlan döntési moratóriumot hirdetett meg" hónapokkal a választások előtt. Március 1-től tilos a személyi kinevezésekről dönteni: nem lehet új vezetőket kinevezni sem az egyes minisztériumoknál, sem pedig a központi államigazgatási szerveknél.
A fővárosi szocialisták azt szeretnék, ha a budapesti kerületek önállóak maradnának. Burány Sándor szerint ez csak akkor lehetséges, ha a választók megakadályozzák a Fidesz kétharmadát. A Fidesz nem akarja megszünteti a budapesti kerületek önállóságát, közölte a párt fővárosi frakciójának sajtófőnöke. Szűcs-Somlyó Mária sajtófőnök elmondta: az MSZP újra elővette a retorikai trükközést, hiszen Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője az elmúlt héten a közszolgálati televízióban már elmondta, hogy a Fidesz sem akarja megszüntetni a kerületek önállóságát. (MTI)
Nem engedte áldozni Hetyei Lászlót, Budapest 25. választókerületének szocialista jelöltjét a XV. kerületi Boldog Salkaházi Sára templom káplánja vasárnap, közölte az MSZP. A párt közleménye szerint "az MSZP képviselőjelöltje húsvét harmadik vasárnapján nem kapott ostyát Repcsik Gyula káplántól". Felidézték: "alig egy hónapja a káplán telefonon közölte vele: személye nem kívánatos Isten házában, a mai misén Repcsik káplán ezt sajnos tettben is kifejezte". Az MTI elérte telefonon Repcsik Gyulát, aki azt közölte: az ügyben az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye fog tájékoztatást adni. (MTI)