Pintérnek be kell segíteni Gergényi és Bene megfogásában
Már most, ellenzékben kísérletezik a Fidesz azzal, hogy hivatalos igazságszolgáltatási keretek közé terelje az előző két ciklus politikai „bűneiről” folyó vitát. A pártvezetés nemrég a 2006-ban visszatartott valós államháztartási adatok miatt próbálkozott Veres János volt pénzügyminiszter és Gyurcsány Ferenc volt kormányfő feljelentésével. A párt számára azonban a legfőbb cél, hogy az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülését követő hatósági erőszak felelőseit megkeressék.
A Fideszben közmegegyezés alakult ki arról, hogy a választási győzelem után mindenképp el kell indítania a büntetőjogi számonkéréseket. Arról azonban nincs megállapodás, hogy ez a folyamat milyen széles kört érintsen. Egyes bulvárlapok már „halállisták” létezésével riogatták a szocialistákat, az viszont tény, hogy a pártban elméleti dolgozatok is születtek a büntethetőség alkotmányos lehetőségeiről.
Az Index információi szerint konszenzus legfőképp a 2006-os időszak rendőri vezetőinek ügyében alakult ki. Az utcai tiltakozó demonstrációk elleni kemény fellépés során rengetegen megsérültek, sőt a párt 2006. október 23-i nagygyűlésének résztvevői is utcai harcokba keveredtek a pesti belvárosban.
A rendőrséget akkoriban Bene László országos és Gergényi Péter budapesti főkapitányok irányították.
Úgy tudjuk, hogy a belügyminiszteri poszt várományosa, Pintér Sándor számára elvárásként fogalmazták meg, hogy alapos kivizsgálást várnak a két főrendőr ügyében. Pintér esetében ez azért érdekes, mert a közös szakmai múltjuk mellett köztudottan baráti szálak kötötték össze Gergényi Péterrel. Bizalmi kapcsolatuk egy közös cégben is megnyilvánult: Gergényi visszavonulása után kisebbségi tulajdonosa lett az Admiral Tours nevű utazási irodának, amelyet Pintér és egykori rendőrségi munkatársa, Valenta László közös vállalkozása irányított. A céges kapcsolat csak a közelmúltban szűnt meg, amikor az iroda csődbe ment.
Gergényi és Bene a Zsanett-ügy idején távozott a rendőrségtől. A volt fővárosi kapitány 2007-ben a milliárdos Leisztinger Tamástól kapott állásajánlatot, 2008 augusztusától pedig az Athlon Pénzügyi Zrt. biztonsági főnöke és vezérigazgató-helyettese lett. Az Athlon azonban az utazási céghez hasonlóan tavaly tönkrement.
Bene László rendőri karrierje végeztével a Magyar Nemzeti Bankhoz igazolt, ahol biztonsági főnöki állást kapott.