"Az én szüleim is munkásemberek" - kezdte felszólalását az elempés Osztolykán Ágnes, aki úgy véli, az oktatás demokratikus fordulatának köszönheti diplomáját, de most a kormány elveszi a munkásemberek gyerekeitől az esélyt a továbbtanulásra azzal, hogy 29 milliárdot kivon a felsőoktatásból, amit aztán tandíj formájában szedne be. "A Fidesz úgy fogja végezni, mint minden kormány, ami hazugsággal jutott hatalomba" - mondta. Szerinte ugyanis a diákság mozgolódása lázadássá fog fokozódni, de legalábbis ő nagyon reméli, hogy "ez még csak a kezdet". "Az LMP szolidáris a leendő és a jövendőbeli hallgatókkal" - jelentette ki, majd igazságos, demokratikus és átlátható felsőoktatást követelt. "Lehet más a felsőoktatás" - mondta, erről pedig javaslatot is írtak, ami a honlapjukon olvasható is. "A Fidesz retteg a diákok tiltakozásától, ezért küldte Hoffmann Rózsa helyett Navracsics Tibort a tárgyalásokra" - mondta. Osztolykán állítása szerint a kormány megszünteti a magyar- és a történelem szakokat. "Elutasítjuk a költségtérítés felemelését, elutasítjuk, hogy bevezessék a tandíjat, mert emiatt a fiatalok már 18 évesen el fognak menni" - jelentette ki.
Addig-addig korholtuk a képviselőket a beígért rohamtörvénykezés hiánya miatt, mígnem a múlt héten ötnapos, a négynapos hétvége után pedig egy háromnapos üléssel meg nem alkották a történelem első nyolcnapos parlamenti munkahetét. A maratoni hét Orbán Viktor beszédével indult, majd az adótörvények és a költségvetés vitájával folytatódott.
A jövő évi költségvetési javaslat vitájával folytatódik szerdán a parlament nyolcnapos munkahete. Még aznap tárgyalják a népszavazásról szóló törvényt, másnap a bíróságokról és a bírákról, illetve az ügyészségről és az ügyészekről szóló törvények tárgyalásával belehúznak a sarkalatos törvények megalkotásába is.