További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid: Nem gondoltuk, hogy Lázár szó szerint értette, hogy a vasúton sz*rból akar várat építeni
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai-magyar kapcsolatokban
- Két baleset is történt az M3-as autópályán
- Átalakuló parkolás: Értem, hogy meg van szorítva a főváros, de ne rólunk húzzanak le minden bőrt
- Elítélték a közlekedési táblával autókat fenyegető férfit
Az eladásra felkínált értékekből csak két vagyontárgy talált gazdára azon a megismételt árverésen, amelyet a tiszabői önkormányzat ellen, a bíróság által elrendelt adósságrendezési eljárás keretében, tartottak a hitelezői igények kielégítésére – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településre kirendelt pénzügyi gondnok kedden.
Molnár György, a Kerszi Zrt. vezetőjének tájékoztatása szerint az elmúlt hét végén megejtett második licitet az elsőnél kisebb érdeklődés kísérte, és mindössze két vagyontárgyat sikerült eladni. Ezek egyike az a márkás szemétszállító teherautó, amelyet az európai uniós támogatással megvalósult kétpói regionális hulladéklerakóhoz köthető projekt keretében kapott a tiszabői önkormányzat. A járművön kívül egy szolgálati lakás kelt el, a két ügylettel csaknem kétmillió forintot tudtak kasszírozni.
Az értékesítésre váró vagyontárgyak listáján összesen 44 tétel sorakozott, egyebek között harminc belterületi ingatlan – szolgálati lakások, garázs, gazdasági épületek –, beépítetlen telkek, zártkerti ingatlanok, valamint erdőrészletek és legelők. Az árverés összesített kikiáltási ára nem érte el a 20 millió forintot.
Az első árverésen a listán szereplő tételek kis hányadát sikerült értékesíteni, csak néhány külterületi legelő talált új gazdára, és mindössze félmillió forint folyt be. Így összesen csaknem 2,5 millió forintot könyvelhettek el bevételként, amely eltörpül a negyven hitelező – köztük az OTP Bank és a Magyar Államkincstár – 120 millió forintot kitevő követelésével szemben.
A pénzügyi gondnok azt mondta, nem lepte meg az árverés iránti érdektelenség, az értékesítés kudarca. Mint fogalmazott, "nyilvánvaló volt, hogy Tiszabőre nem fognak özönleni emberek, hogy szolgálati lakást vásároljanak".
Az árverési procedúra ezzel véget ért, a bíróságnak készített összefoglaló jelentés után a jogszabályok alapján a megmaradt vagyon természetbeni felosztása következik a hitelezők között – jelezte Molnár György.
Az adósságrendezési eljárás elsődleges célja a hitelezőkkel megkötendő egyezség. Az árverést azért kellett meghirdetni, mert Tiszabő önkormányzata – hosszabb ideig fennállt határozatképtelensége miatt – nem tudta a kötelező reorganizációs tervet elfogadni, illetve képtelen volt határozatot hozni a hitelezőknek szánt egyezségi ajánlatról. Az önkormányzat működésképtelensége abból adódott, hogy a hét tagú testületből egyszerre négyen is előzetes letartóztatásban voltak a faluban szociálpolitikai támogatással épült lakásokkal kapcsolatos csalássorozat ügyében folytatott rendőrségi vizsgálatkor.