További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc: Ha a titokminiszter korrupt, akkor a kormánynak is mennie kell
- Szalmonellával szennyezett terméket hívott vissza az Aldi
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban is szünetelnek az egészségügyi ellátások
- Nagy európai összefogás keretében születtek ritka tigrisek a Nyíregyházi Állatparkban
- Börtönt kért az ügyész a zuglói parkolási ügy vádlottjaira
Az internetes lap értesülései szerint az egyik előállított a Nemzeti Nyomozó Irodán (NNI) dolgozó Gulyás Imre, akinek vezetői megbízatását hétfőn vonta vissza Hatala József országos rendőrfőkapitány.
A másik gyanúsított K. Attila, a BRFK Bűnügyi Szervek Bűnügyi Információs Főosztály Kiemelt Ügyek Osztályának felderítéssel foglalkozó nyomozója, aki ellen a gyanú hivatalos személy által kötelességszegéssel, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntette.
A lap azt írja, hogy a rendőri korrupciós ügynek már hat gyanúsítottja van: négy rendőr és két civil. Az utóbbiak egyike az éjszaka császárának is titulált V. László, aki az ügyészek szerint megvesztegette a rendőröket, köztük vezető beosztású tiszteket, hogy az általa üzemeltetett szórakozóhelyeken ne tartsanak razziát.
A Központi Nyomozó Főügyészség később megerősítette, hogy kedden újabb két rendőrt hallgattak ki, majd vettek őrizetbe korrupciós bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt. A közlemény szerint G. Imrével szemben vezető beosztású hivatalos személy által részben kötelességszegéssel, részben hivatali helyzetével visszaélve, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett vesztegetés, míg K. Attilával szemben hivatalos személy által kötelességszegéssel, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntette megalapozott gyanúját közölték.
A főügyészség hétfőn azt közölte: tagadta bűnösségét az a két vezető beosztású rendőr és két civil, akit a múlt héten korrupció gyanújával vettek őrizetbe. Őket vasárnap előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság.
A Keresztes Imre főügyész által jegyzett hétfői közlemény szerint az ügynek akkor négy gyanúsítottja volt. A dokumentumból kiderült: a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentése alapján 2012 februárja óta folytatnak nyomozást vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntettének gyanúja miatt.
A főügyészség, az NVSZ, a Terrorelhárítási Központ, a Készenléti Rendőrség munkatársai és speciális egységek múlt csütörtökön kezdett közös akciója során több helyen házkutatást tartottak, két vezető beosztású rendőrt, valamint két civilt elfogtak. Őket korrupciós bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették, majd gyanúsítottként hallgatták ki.
Lehetnek személycserék
Pintér Sándor belügyminiszter a rendőri vezetőket érintő őrizetbe vételekkel kapcsolatban azt mondta, hogy az ügy felderítése bonyolult volt, további személyi változások az Országos Rendőr-főkapitányságnál és a Budapesti Rendőr-főkapitányságnál csak akkor várhatók, ha a nyomozás más rendőri vezetők felelősségét is megállapítja.
Mint elmondta, az ügy felderítése azért is volt komplikált, mert olyan rendőri vezetőkről volt szó, akik részt vettek a szervezett bűnözés elleni műveletekben. A felderítés sokáig tartott, de "ennek eredménye, hogy a Legfőbb Ügyészség most gyorsan és hatékonyan tud dolgozni" – tette hozzá.
A Hír Televízió egyik újságírójának felvetésére, hogy információja szerint Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár hatáskörébe kerülhetne a szakszolgálatok irányítása, Pintér Sándor nem kívánt reagálni.