A Fidesz–KDNP a teljes népességen belül a januári 20 százalék után februárban 26 százalékon áll, az MSZP szavazótábora ugyanakkor 14-ről 12 százalékra csökkent az elmúlt hónapban.
A kormánypárti népszerűség jelentős növekedésének részben az lehet az oka, hogy a választásukban bizonytalanok vagy azt titkolók aránya 49-ről 46 százalékra csökkent.
A pártválasztók között a Fidesz–KDNP támogatottsága a januári 40 százalék után februárra 48 százalékra emelkedett, az MSZP-é pedig 28-ról 22 százalékra esett.
A többi parlamenti párt közül a Jobbik népszerűsége lényegében változatlan: a teljes népességen belül januárban a választók 8, februárban pedig 9 százaléka támogatta a pártot, a pártválasztók körében pedig változatlanul 16 százalékon állnak.
Az LMP és az Együtt 2014 esetében történt némi elmozdulás, de ellentétes irányba: míg az LMP népszerűsége a teljes népesség körében 3-ról 1 százalékra, a pártválasztók között pedig 6-ról 3 százalékra csökkent, addig az Együtt 2014 mozgalom a teljes népességen belül a januári 3 százalék után februárra a szavazók 5 százalékát, a pártválasztók körére vetítve pedig a választók 7 százaléka után 9 százalékát tudhatja maga mögött.
A Demokratikus Koalíció hónapok óta változatlanul 1 százalékon áll a teljes népesség körében, a pártválasztók között pedig 2 százalékról 1 százalékra csökkent a támogatottságuk.
A Tárki a 18 éves és idősebb lakosságot életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló kutatása február 13. és 20. között ezer ember megkérdezésével készült.