További Belföld cikkek
Érdekes fotót fújt be windowsunkon a szél: egy ismeretlen úriember feszít egy láthatóan a szemétből kiszedett luxuszakóban, ami egy exkluzív magyar divatház, a magát a magyar luxusmárkának nevező Silka terméke.
A cég másfél éve nyitotta meg az Andrássy úti szalonját és három éve a hévízit. Az "olcsóbb" konfekciózakók ára 300 ezer forintnál kezdődik, de ezekben nincs névcimke. A legdrágább zakókért mintegy egymillió forintot kell fizetni.

A zakóba gondos kezek hímezték bele Szijjártó Péter nevét, és ott díszeleg rajta a Silka emblémája is a diszkrét narancssárga szegélyek között. A zakót információink szerint a külgazdasági és külügyminiszter háza előtt bányászták ki a szemétből kukavadászok, és azóta már túl is adtak rajta – a kortörténeti lelet eszmei értékéhez képest érdemtelenül alacsony áron.
A Silka-zakó több kérdést is felvet:
- Ha Szijjártó Péter vásárolta, miért hímeztette bele a nevét?
- Ha ajándékba kapta, az megmagyarázná a hímzést, de ebben az esetben miért nem tüntette fel az adott évről szóló vagyonnyilatkozatában?
- A viseltes, de még használható ruhadarabjait minden normális ember eljuttatja a rászorulóknak, például bedobja valamelyik karitatív szervezet gyűjtőládájába – vajon Szijjártó Péter miért nem így tesz?
A minisztérium szerint nincs szó semmilyen különleges esetről: egy elhasználódott zakónak természetesen lehet az a sorsa, hogy végül a szemétben végzi. Azt valószínűsítették, hogy a zakó Szijjártó költözésekor kerülhetett a többi lommal egy konténerbe, amikor kiürítették a korábbi, szintén dunakeszi házát. Ezen túlmenően a miniszter nem kívánta kommentálni a "zakógate"-t, csak megdöbbenését tolmácsolták, hogy egyesek a kukából bányásznak, és azt lefotózzák.
Csakhogy Szijjártó már augusztusban átköltözött a tavaly megvásárolt 167 milliós villájába, míg forrásaink szerint a zakót csak mintegy két hete találták, és nem a régi, hanem az új csodavillánál.
A Silka legutóbbi divatbemutatóján, ahol az idei téli kollekciót vonultatta fel a cég, a celebek mellett kormánypárti politikusok is részt vettek. A bolt Facebook-oldalára kitett partifotók tanúsága szerint ott volt az eseményen Fónagy János, az NFM államtitkára és Mádi László, a párt korábbi országgyűlési képviselője is.
Az öltönyök nem tartanak örökké
A Külgazdasági és Külkereskedelmi Minisztérium cikkünk megjelenése után öt pontban reagált a zakógate-re:
- Igen, a külügyminiszter jellemzően öltönyt hord.
- Igen, előfordulhat, hogy egy zakó a mindennapos használat során elhasználódik.
- Igen, egy elhasznált ruhadarabot megkaphatnak, és meg is kapnak rászorulók, és igen, az is előfordulhat, hogy egy elhasznált ruhadarabot az ember egy költözés során kidob.
- Azt, hogy vannak olyanok, akik más kidobott holmiját fényképezik, jellemhibának gondolom.
- Azoknak, akik ezt a „hírt” szenzációként próbálják tálalni, kívánom, hogy másszanak meg ennél komolyabb szakmai magaslatot is.