Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMRácz Jenő tudja, miért szúrja el a Fidesz az egészségügyet
Rácz a csütörtöki Válasznak adott interjújában államigazgatásban szerzett tapasztalataira hivatkozva azt állítja, hogy az előterjesztésekből a csúcs felé közelítve fokozatosan eltűnnek a szakma vészjelzései.
Ezért nem szembesült Orbán Viktor sem a valós tényekkel például, amikor az orvosok kötelező nyugdíjazásáról döntöttek. Azt, hogy hatezer orvos nyugdíjazása katasztrófát okoz, neki kellett tudatosítania a kormányfőben.
A Magyar Idők február végén hozta nyilvánosságra, hogy a Gyurcsány-kormány egykori egészségügyi minisztere márciusi nyugdíjba vonulása után Orbán Viktor főtanácsadója, Hegedűs Zsuzsa mellett dolgozik majd.
Rácz most azt mondja, valójában már legalább tíz éve adja a tanácsokat Hegedűsnek, és persze rajta keresztül a Fidesznek.
Mindenkinek adok tanácsot, aki megkér rá, de csak olyat, ami szakmai jellegű és előreviszi az egészségügyet.
Politikamentességét illusztrálandó azt is leárulta, hogy komoly szerepe volt a Fidesz által kezdeményezett, az MSZP-SZDSZ kormányra súlyos csapást mérő vizitdíjellenes népszavazásában is. Ráadásul mindkét oldalon. Itt is, ott is elmondta a véleményét, és mindig ugyanazt.
Ezzel együtt az a meggyőződése, hogy az egészségügy állapota fontos politikai kérdés.
Hegedűsnél ennek megértetésével kezdi majd:
Hogy az egészségügyben nem úgy érkeznek a pofonok, mint a politikában. A betegek nem vonulnak az utcára, de megtorolják, ha a legnagyobb bajban kiszolgáltatottnak érzik magukat. Ön szerint létezik olyan, hogy elégedetlen vagyok az orvosommal, a kórházigazgatómmal, de az ellátásért végső soron felelős kormánnyal nem? Tessék megnézni az SZDSZ példáját!