Betelt a pohár az Orbán-párti konzervatív jogászprofesszornál
További Belföld cikkek
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
- Csaknem húsz éve az Alkotmánybíróság dobta le a „választási atombombát”
Interjút adott a Heti Válasznak Király Miklós professzor, az ELTE jogi karának tanszékvezetője, aki korábban a Facebookon próbálta megértetni a kormányfővel, hogy nem Soros György érdekei mellett állnak ki azok a konzervatív értelmiségiek, professzorok, akik ellenzik a CEU beszántását. Míg Kovács Tamás olimpikon vívóbajnoknak futárral küldött válaszlevelet Orbán Viktor, a magát konzervatív értelmiséginek valló Király Miklós semmilyen választ nem kapott a miniszterelnöktől.
Király az Antall-kormány idején a Miniszterelnöki Hivatalban dolgozott, Mádl Ferenc köztársasági elnök tanácsadója is volt, és közreműködött a Professzorok Batthyány Körének évértékeléseiben. 1987-ben Mádl Ferenc ajánlására ő is kapott egy hathetes dallasi ösztöndíjat a Soros Alapítványtól.
Király az interjúban azt mondta, a mostani kormányzati intézkedések éppen azokat a területeket érintik, amelyek a legközelebb állnak a szívéhez: az egyetemi világot és az európai integrációt, amelynek jogát három évtizede tanítja. Ez állt össze robbanóeleggyé: a CEU-ügy, a félrevezető nemzeti konzultáció és a Brüsszel-ellenes kampány, valamint az oroszpárti irányváltás a külpolitikában.
Király azt mondta, konzervatív értelmiségiként és négygyermekes családapaként sincs baja azzal, hogy a CEU-n a genderizmussal is foglalkoznak. Számára ugyanúgy érték az egyetemi szférában a sokszínűség és a szabad gondolkodás.
Ezek a kreativitás forrásai, ezek nélkül nincs tudományos fejlődés sem.
Király szerint a CEU-ügyben nem Soros érdekeiért álltak ki a megszólaló professzorok, hanem az oktatók és a hallgatók jogaiért, valamint a magyar felsőoktatás érdekiért. A törvénymódosítás levét nem csak az ott tanulók és oktatók isszák meg, hiszen a CEU szervesült a magyar felsőoktatásba, könyvtára más egyetemek hallgatói előtt is nyitva áll, például ő is oda küldi a diákjait nemzetközi tanulmányi versenyek előtt.
Király szerint a CEU-ügy vagy a Brüsszel-ellenes kampány azt a több évtizedes erkölcsi tőkét égeti el, amit Magyarország 1956-ban, 1989–90-ben a világban megteremtett. Király ezért azt javasolja:
Ne töltsük ki és ne küldjük vissza a Brüsszel-ellenes konzultációs kérdőíveket. Ne mondhassa a kormány, hogy sok millió ember állt be otromba jelszavai mögé.
Király szerint ezek a menekült- vagy Brüsszel-ellenes kampányok rövid távon pártpolitikailag hasznosak lehetnek, de a pillanat uralása súlyos mellékhatásokkal jár: rengeteg negatív érzést szabadítanak el az emberekben, a gyűlölködés, az agresszió, a normaszegési hajlandóság emelkedik a társadalomban.
Király arra a kérdésre, hogy 2017 a lázadás éve lesz-e, azt válaszolta: „ Nem. Vagy ha az, hát nem úgy, ahogy a miniszterelnök úr előrevetítette.”