1,5 milliós sérelemdíjat kér a Helsinki Bizottság a Fidesztől
További Belföld cikkek
- Van egy váratlan jelentkező Lázár Jánosék nagy projektjére
- Késelésbe torkollott a szilveszteri buli, letartóztattak egy salgótarjáni férfit
- Kiderült, milyen teljesítményt produkált Magyarország egyik kulcságazata
- Újra a közmédia műsorában volt látható Bese Gergő
- Újabb fotó került elő az Indiában vakációzó Orbán Viktorról
Halász János, a Fidesz országgyűlési képviselője és frakciószóvivője egy áprilisi sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy
- más civil szervezetek és „a Magyar Helsinki Bizottság összehangoltan megtagadta a Magyar Hírlap közérdekű adatigénylését”
- „e Soros-szervezetek titkolóznak a vagyonukról és az általuk pénzelt emberekről, ügynökökről”
- „miközben másoktól átláthatóságot követelnek, saját működésüket egyáltalán nem akarják átláthatóvá tenni”
- „a Soros-szervezetek magukat egyáltalán nem szeretnék átláthatóvá tenni” - idézte fel a Helsinki sajtóközleménye Halász sajtótájékoztatóját.
Tette mindezt Halász úgy – állítja a Helsinki sajtóközleménye –, hogy a Magyar Hírlap napilap 12 nappal korábban valóban közadat-igényléssel fordul a Helsinki Bizottsághoz, de a válaszadás törvényes határideje még nem járt le. A jogvédő egyesület aztán időben válaszolt az adatigénylésre (felelete megtalálható a honlapján). Halász állításának tehát a jogvédők szerint nem volt ténybeli alapja. (Ebben az ügyben civil szervezet már első fokon sajtó-helyreigazítási pert is nyert Halász állításait közlő és korrigálásukat megtagadó Origó és 888 hírportálokkal szemben.)
Kétszer már vesztett a Fidesz
A Fidesz már két alkalommal veszített jogerősen személyiségi pert a Helsinki Bizottsággal szemben. 2013-ban Hoppál Mihály pártszóvivő állított valótlanságokat és sértette meg jó hírnevét a jogvédő szervezetnek. És bár ezek után a bíróság eltiltotta a pártot hasonló jogsértésektől, 2015-ben egyik sajtóközleménye révén mégis újra elkövette azt. A jogerős és utóbb felülvizsgálati eljárásban is jóváhagyott második ítélet akkor egymilliós sérelmi díjat állapított meg az egyesületnek.
A jogvédők ezúttal másfélmilliós sérelmi díjat kérnek a párttól, és azt, hogy a frakciószóvivó a fidesz-hu-n és az MTI útján kérjen bocsánatot a Helsinki Bizottságtól.