Büntetőeljárás indult Oszter Sándor privát tavai miatt
További Belföld cikkek
- Már a fél ország beteg, és a kínai vírus is erőre kapott
- Előrehozott választás, Don és Consigliere, lemondás – így reagált az ellenzék az amerikai szankcióra
- Szalmonellával szennyezett terméket hívott vissza az Aldi
- Munkaerőhiány miatt több vidéki nagyvárosban is szünetelnek az egészségügyi ellátások
- Nagy európai összefogás keretében születtek ritka tigrisek a Nyíregyházi Állatparkban
Vízügyi hatósági eljárást és büntetőeljárást is kezdeményezett Oszter Sándor egykori színész Diósjenőn engedély nélkül létesített mesterséges tórendszere ügyében a Nógrád Megyei Főügyészség - írta az MTI.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség környezetkárosítás bűntett gyanúja miatt nyomozást rendelt el, amelynek lefolytatásával a területileg illetékes Rétsági Rendőrkapitányságot bízta meg. A nyomozás azután indult el, hogy júliusban több civil szervezet és magánszemély is a hatóságokhoz fordult az Oszter telkére tervezett mesterséges tórendszer miatt.
Ahogy arról mi is írtunk, a színész azzal akarta feldobni a birtokát, hogy a villája terasza melle tt három halastó építésébe fogott. A megfelelő vízmennyiséget a hegyről csordogáló patakból szerezte, csakhogy ezzel éppen a község népszerű és védettség alatt álló horgásztava elől vette el a vizet, kiszáradásra ítélve azt.
Az egész ügy mögött egy roppant bonyolult jogi manőver húzódik meg
A főügyészség megállapítása szerint még 2014 augusztusában az akkori Közép-Duna-völgyi Vízügyi Hatóság vízjogi létesítési adott engedélyt a Jenői-patakot érintő vizes élőhely (4 tó és 4 gát) kialakítására. Az ingatlan egy budapesti székhelyű betéti társaság tulajdonában, de egy közhasznú alapítvány használatában állt. Az alapítvány kérelmére utóbb a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság (mely a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Hatóság helyébe lépett) meghosszabbította az engedély érvényességi idejét.
Az alapítvány 2017 augusztusában - anélkül, hogy a tényleges munkálatokhoz hozzákezdett volna - elállt a beruházás megvalósításától. A beruházást azonban az ingatlantulajdonos betéti társaság már 2017 júliusában megkezdte úgy, hogy erre
A csúsztatás miatt nyilatkozta azt Oszter, hogy neki megvannak az engedélyei. A bt. ráadásul még (a nem is neki szóló) engedélyben foglaltakat sem tartotta be, mert a többi között áthelyezett egy patakmedret, illetve betemetett egy mellékágat. Az ügyészségi vizsgálat azt is megállapította, hogy ezt azért is tudta megtenni, mivel a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság eljárása során "több, mulasztásban megnyilvánuló jogszabálysértést" követett el.
A főügyészség ezért vízügyi hatósági eljárást kezdeményezett, egyebek mellett azt indítványozva, hogy a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság az engedély nélkül megépített vízi létesítmény miatt
- kötelezze a bt.-t fennmaradási engedély iránti kérelem benyújtására,
- vonja vissza a közhasznú alapítvány kérelmére kiadott vízjogi létesítési engedélyt,
- és vonja vissza az engedély érvényességi idejét meghosszabbító határozatot.
Indítványozta továbbá, hogy a katasztrófavédelmi igazgatóság soron kívüli helyszíni ellenőrzés keretében vizsgálja meg az engedély nélkül létrehozott létesítményt, és fontolja meg vízgazdálkodási bírság kiszabását is.