Az ösztöndíjreform nem ért véget a HÖOK új elnöke szerint
További Belföld cikkek
- Elhagyta 60 évvel fiatalabb felesége a volt fideszes polgármestert
- Baleset történt az M1-esen, több kilométeres a torlódás
- Gyurcsány Ferenc: Félremegy a Telex tisztessége, becsülete
- Derült idővel indul a hétvége, de több helyen is lehet hószállingózás
- Kiderült, hogy az RTL Híradó nézőinél kik kapták Az Év Embere-díjat
Szeptemberben írtuk meg, hogy a Corvinus kikerült a minisztériumi fenntartás alól, és az egyetem 2019 júliusától egy állami alapítványhoz kerül, közhasznú felsőoktatási intézményként működik majd, addig pedig a Palkovics László-féle innovációs minisztériumhoz kerül a fenntartás.
Azt pedig két hete írtuk meg a Népszava alapján, hogy Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) rektora egy dolgozói értekezleten vázolta fel a Corvinus tervezett működési modelljét: jelentősen növelni akarják a fizetős és a külföldi hallgatók arányát, 60% fölé, megszüntetnék az állami férőhelyeket, saját ösztöndíj-rendszert építenének helyette, emelnék a külföldi hallgatók száma mellett a külföldi oktatók számát is.
Palkovics László múlthét szombaton a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) tisztújító közgyűlésén vett részt Pécsen, ahol arról beszélt
"A CORVINUS EGYETEM ÚJ MŰKÖDÉSI MODELLJÉHEZ VEZETŐ FOLYAMATOT AZ EGÉSZ MAGYARORSZÁGI FELSŐOKTATÁSRA SZÜKSÉGES KITERJESZTENI"
Az a cél, hogy egy egyszerűbb, hatékonyabb működési környezet révén megteremtsék a versenyképesség alapjait a felsőoktatásban.
Most a HÖOK adott ki egy közleményt a tisztújító közgyűlésről. Az újonnan megválasztott elnök, Murai László, az ELTE hallgatója programismertetőjébében azt írta:
az ösztöndíjreform nem ért véget. A HÖOK és az EMMI közötti megállapodás eredményeként létrejövő 40 százalékos szociális ösztöndíj emelkedést követnie kell a teljesítményalapú ösztöndíjak emelése is.
Azt is mondta, a Budapest Diákváros és a kollégiumfejlesztési stratégiában való részvétellel folyamatosan dolgozni kell azon, hogy a kollégiumi férőhelyek növekedjenek.
A közleményben szó van még a mentorprogram sikeréről is, ami három évvel ezelőtt 162 mentorral és 1514 mentorálttal működött, idén viszont már 319 mentor segíti 2586 rászorult hallgató első egyetemi évét.